Національний план скорочення викидів в атмосферу під загрозою, - Сергій Сажко

Національний план скорочення викидів в атмосферу під загрозою, - Сергій Сажко

В Україні необхідно забезпечити державну підтримку Національного плану скорочення викидів в атмосферу, інакше роботу стратегічних підприємств буде порушено, а держава не виконає свої міжнародні зобов'язання, заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Сажко.

За словами політика, у Національного плану скорочення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок немає чіткого механізму фінансування, заявив Сергій Сажко в коментарі УНІАН.

«Не існує розроблених механізмів та чіткого державного плану, як профінансувати вимоги, визначені в Нацплані. Це загрожує країні або зупинками діяльності енергопідприємств, зниженням виробництва електричної енергії та розбалансуванням всієї енергосистеми в Україні, або невиконанням міжнародних зобов'язань», - заявив народний депутат.

Він додав, що в країнах Європи такі проекти супроводжувала державна підтримка.

«У таких країнах ЄС, як Польща, Угорщина, Чехія, Румунія та Німеччина, державні та приватні компанії отримували фінансову підтримку для проектів зі зменшення викидів забруднюючих речовин, які потребували величезних капіталовкладень в екологічні заходи», - розповів Сажко.

Цю підтримку держави надавали як у формі прямого фінансування, так і у вигляді державних та банківських гарантій, а також країни ЄС вводили податкове стимулювання та повернення екологічного податку, пояснив він. Якщо в Україні план зі скорочення викидів не буде підтримано державою фінансово, то стратегічним галузям промисловості загрожують невідворотні наслідки, а країна порушить свої міжнародні зобов'язання, переконаний політик.

«Особисто я вважаю, що процес розробки таких механізмів залучення фінансування в проекти зі зниження обсягів викидів в атмосферу повинен очолювати безпосередньо Кабінет Міністрів України», - сказав Сергій Сажко.

Зазначимо, що Україна є членом Енергетичного співтовариства та повинна дотримуватися взятих на себе зобов'язань щодо приведення у відповідність з європейськими стандартами всіх великих спалювальних установок.

27 березня 2019 14:38
'site2018:subscribe.form' is not a component