Наталія Начар'ян: Ми вимагаємо від міськради Дніпра повернути городянам право контролю витрачання грошей за квартплату керуючим компаніям, які підконтрольні меру та його оточенню

Наталія Начар'ян: Ми вимагаємо від міськради Дніпра повернути городянам право контролю витрачання грошей за квартплату керуючим компаніям, які підконтрольні меру та його оточенню

У Дніпрі вже третій рік мешканці багатоповерхівок, в яких не створили ОСББ, платять колосальні гроші за квартплату керуючим компаніям, проте ніяких послуг, по суті, не отримують.

На сесії міської ради Дніпра керівник фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Наталія Начар'ян вимагала припинити ігнорувати проблеми містян на догоду керуючим компаніям, які підконтрольні меру та його оточенню.

Як зазначила опозиціонер, в типовий договір з надання послуг з КП «Житлосервіс-2», який уклала з управителем міськрада в особі директора департаменту житлового господарства Владислава Грицая, не були включені важливі пункти, в тому числі, про звіт управителя про кошторис витрат та його виконання.

Це, на думку депутата, ущемляє права споживачів. Тому від імені фракції Начар'ян вимагала від депутатів внести зміни в договір, щоб люди могли контролювати діяльність управителя. Відповідний депутатський запит був направлений меру та його заступнику Лисенку.

«Також команда Олександра Вілкула вимагає, щоб договір на надання послуг керуючою компанією був публічним. Люди повинні знати свої права і яким чином контролювати діяльність управителя, перевіряти якість надання послуг», - сказала Наталія Начар'ян.

Звертаючись до депутатів, вона зазначила: «Ви всі - представники територіальних громад. І я впевнена, що до вас на зустрічі приходять люди з питаннями: чому не проводяться ремонти, чому в під'їзді згоріла електропроводка, а електрики немає. От якби в типовому договорі, який уклав виконком в особі Грицая, були прописані ці пункти, то городяни могли б самі контролювати ті 7 грн, які вони платять з кожного квадратного метра житла. Депутатський корпус зобов'язаний доручити виконкому включити ті пункти, які були безсовісно виключені з договору надання послуг».

Зокрема, Наталія Начар'ян вимагає включити в Договір про надання послуг з управління багатоквартирними будинками з КП «Житлосервіс-2» такі пункти:

- Керівник повинен: протягом одного місяця після підписання договору видати під розписку або надіслати рекомендованим листом кожному співвласнику завірену підписом керівника та печаткою (за наявності) копію цього договору (змін, доповнень до нього).

- Керуючий щорічно не пізніше ніж за два місяці до закінчення терміну дії цього договору звітує перед співвласниками про виконання кошторису витрат відповідно до пункту 15 цього договору і надає співвласникам на узгодження новий кошторис витрат.

- Інформація про фактичні витрати відповідно до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території надається окремо на вимогу співвласника.

Довідково:

Так звана «реформа ЖКГ» в Дніпрі звелася до скасування комунальних ЖЕКів та заміну їх районними КП - «Жилсервіс» - «виконавцями послуг» без штату ремонтно-обслуговуючого персоналу.

Так, 29.12.2017 виконком уклав договір про надання послуг з управління багатоквартирними будинками з одним з КП - «Жилсервіс-2» - терміном на 1 рік.

У 2018 році 5 вересня Кабмін Постановою № 712 затвердив Правила надання послуги з управління багатоквартирними будинками і Типовий договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, які вступили в силу 13.09.2018.

Але 28.12.2018 КП «Житлосервіс-2» та співвласники багатоквартирних будинків, від імені та в інтересах яких діє виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради в особі Грицая, уклали додаткову угоду до Договору про надання послуг з управління багатоквартирними будинками, яке повинно було привести договір про надання послуг з управління багатоквартирними будинками у відповідність до чинного законодавства.

Однак додаткова угода була укладена без урахування вимог Типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, затвердженим Постановою КМУ від 05.09.2018 № 712. Таким чином, городяни багатоповерхівок були позбавлені права контролювати діяльність керуючої компанії та витрачання оплачених ними коштів.

Нагадаємо, в Дніпрі ще в кінці 2017 року три рази підняли квартплату для багатоквартирних будинків, в яких не були створені ОСББ. Жителі цих будинків отримують платіжки за завищеними цінами за тарифом з ліфтом, навіть якщо ліфта в будинку немає.

 

23 травня 2019 11:30
'site2018:subscribe.form' is not a component