Порушення на 16:00: «каруселі» в Бахмуті та «зникла» поліція в Одеській області

Порушення на 16:00: «каруселі» в Бахмуті та «зникла» поліція в Одеській області

У Національну поліцію надійшло 649 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства на виборах Президента України.

Спостерігач Олександра Вілкула на дільниці №140628 (ВО№46, Бахмут, Донецька область) зафіксував масові «каруселі». Члени виборчої комісії фіксують позначки олівцем у списках. Відбувається видача бюлетенів за виборців, яких точно немає в місті. Поліція фактично бездіє.

На дільниці у Випаснянской школі №2 Білгород-Дністровського району Одеської області Іриною Коваліш, довіреною особою кандидата в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександра Вілкула, зафіксовано факт знаходження в кабінці для голосування двох людей одночасно, один з яких здійснював фотофіксацію результату свого голосування. На її вимогу вони пред'явили телефон та видалили фото бюлетеню. Однак чоловіки відмовилися пред'явити свої паспорти та поспіхом залишили дільницю. Затримати порушників спостерігачі не могли, оскільки на дільниці за дивним збігом обставин був відсутній пост правоохоронців. Складено акт про порушення. Паралельно готується заява в поліцію для встановлення осіб порушників та притягнення їх до відповідальності та проведення службового розслідування про те, на якій підставі та з якої причини представники поліції були відсутні на дільниці.

У Дніпропетровській області зафіксовано ряд правопорушень і НП:

- На виборчій дільниці №120611 (ВО№40) зафіксували видачу бюлетеня виборцю за ксерокопією паспорта. На місце викликали поліцію; 

- У Дніпрі, на ВД№121350 (ВО№24), відбулася спроба винести бюлетень з дільниці. Представники поліції зафіксували даний факт;

- На виборчій дільниці №120383 (ВО№28) було зафіксовано фотографування бюлетеня, також спостерігач виявив певні позначки у вигляді трикутника навпроти прізвища одного з кандидатів на пост Президента України. Також виявлено вірогідний паралельний список виборців, які повинні прийти на дільницю;

- На дільницях №121071 (ВО№26), №120122 (ВО№29) відбувалися перебої зі світлом через аварії в електромережах. На одну з дільниць доставлений дизель-генератор;

- У Тернівці, на ДВК №120942 (ВО№36) на ранковому засіданні члени комісії зламали ключ від сейфа. На дільницю викликали МНС, о 8:20 дільниця відкрилася.

У Скадовську Херсонської області члени однієї з ДВК самі «визначили» «технічних кандидатів», а їхні плакати на дільниці не розвішували.

Співробітник однієї з приватних охоронних фірм Херсону постійно чергував у приміщенні для голосування на виборчій дільниці №650630. Він пояснив, що знаходиться в приміщенні для голосування «для зміцнення» безпеки. Сказав, що його перебування в приміщенні для голосування погоджено з Дніпровським райвідділом Нацполіції в місті Херсоні. Інформація уточнюється.

31 березня 2019 16:10
'site2018:subscribe.form' is not a component