Мураєв: Україна повинна бути унітарною, незалежною країною з широкими повноваженнями для всіх регіонів

Мураєв: Україна повинна бути унітарною, незалежною країною з широкими повноваженнями для всіх регіонів

Лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв розкритикував «мирний план», який Віктор Медведчук презентував в Страсбурзі. На думку лідера опозиції, Медведчук абсолютно не зацікавлений у врегулюванні ситуації на сході України.

«Я не поділяю план, який Медведчук презентував в Страсбурзі. Я вважаю, що Україна повинна бути унітарною, незалежною, з широкими повноваженнями регіонів. Причому у кожного регіону повинні бути рівні права. У нас не повинно бути якихось ексклюзивних правил для когось», - зазначив народний депутат.

За словами Мураєва, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК бачить Україну незалежною державою, а не Південно-західним федеральним округом РФ.

«Я не вірю, що Медведчуку потрібен мир. Про цю людину довгі роки ніхто не згадував. Він виник, ставши посередником між двома державами. Саме тоді у нього з'явилася якась значущість. І що за п'ять років мир з'явився? Обміни відбуваються під якісь події, в основному під вибори», - зазначив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Мураєв нагадав, що посередники завжди заробляють на війні. «Згадайте скандал в «Укроборонпромі» - запчастини військової техніки з Росії потрапляли контрабандою на це підприємство. Я розумію, що Порошенко дав усім команду на нашому боці - СБУ, прикордонникам, військовим митникам та решті - пропускати. Скажіть, а хто дав команду російським? Або там дірявий кордон без ГРУ та військових? Або там військові запчастини валяються на вулиці? Хто дав команду військовим частинам, щоб їх відвантажували сюди? І ця техніка воювала на Донбасі. Відповідайте собі на це питання. І хто був посередником на цих переговорах?» - підкреслив Мураєв.

За його словами, сьогодні в пріоритеті - деблокада Донбасу.

«Два дні тому я був на Північно-Кримському каналі. Це - унікальна споруда. Це - рукотворна річка довгою в 400 кілометрів, яка постачала Крим водою для поливу грунту. Влада постійно говорить, що якщо ми запустимо канал, то російські військові будуть брати звідти воду. А 5 років вони де беруть воду?» - зазначив лідер опозиції.

За словами Мураєва, якщо не повернути воду в Північно-Кримський канал, його можна просто втратити.

«Якщо ми його не запустимо, ми його втратимо. Це геніальне спорудження, яке будувалося за радянських часів більше 10 років. Більше 10 тисяч людей будувало його. Зараз 100 кілометрів функціонує, ще 300 приходить в непридатність. Вони заростають, там крадуть плити. До чого це призведе? До засолення грунтів Криму. Вони стануть непридатними для ведення сільського господарства. Влада любить ставити питання про те, чий Крим? Якщо він наш, то чому ми не дбаємо про нього, про його грунт та людей? Потрібно знімати блокаду і давати в Крим воду. І точно так само потрібно знімати енергетичну та продовольчу блокаду Донбасу», - підсумував Мураєв.

19 липня 2019 23:08
'site2018:subscribe.form' is not a component