Металурги підтримали План Вілкула з відновлення та розвитку галузі

Металурги підтримали План Вілкула з відновлення та розвитку галузі

Представники найбільших металургійних підприємств та профспілок підтримали План відновлення та розвитку галузі, представлений Олександром Вілкулом, кандидатом в Президенти від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ».

Металургія переживає нелегкі часи. Але в світі чимало прикладів, коли саме металургія виступала стимулом економічного зростання. Наприклад, Китай, де металургійний комплекс став фундаментом економічного буму останніх 30 років. А в післявоєнний період саме металургія була епіцентром індустріалізації таких успішних країн, як Німеччина та Франція. Цей же шлях може пройти Україна. Але необхідні як мінімум «три стовпи», на яких все будуватиметься, сказав Ростислав Шурма, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь».

Перше - це внутрішній попит на метал. «Ми продаємо метал в 60 країн, але не в Україні, де немає на метал попиту, - зазначив Шурма. - Перше, що ми очікуємо від нового президента, це запуск споживаючих галузей. Це великі інфраструктурні проекти, про які говорить Олександр Вілкул, і запуск галузей, які споживають метал - житлове будівництво, промислове будівництво, суднобудування і кораблебудування. Якщо країна споживатиме 20 млн тонн сталі на рік, це створить додатково 5-10 мільйонів робочих місць».

Друге, що металурги очікують від нової влади, - дешеві кредити для модернізації старих радянських підприємств. І третє, для експорту продукції з високою доданою вартістю необхідна грамотна, прагматична політика протекціонізму та захисту національного виробника.

«Але це можливо тільки при системному, якісному управлінні державою, - вважає Шурма. - Я впевнений, що тільки Президент з досвідом виробничника, з досвідом роботи в реальному секторі економіки буквально протягом декількох місяців зможе навести лад».

Дмитро Шевчик, генеральний директор ПАТ «ЦГЗК», висловив надію, що Олександр Вілкул на посаді президента зверне увагу на трудову еміграцію: «Наш соціальний пакет та колективний договір є одними з кращих в галузі, і тим не менш, в останні 3-4 роки ми стикаємося з проблемою відтоку кадрів. Я впевнений, що Олександр Вілкул, коли стане президентом, приділить увагу вирішенню цієї проблеми».

Сергій Біленький, голова Федерації металургів і гірників України, також висловився на підтримку кандидатури Олександра Вілкула: «Не дивлячись на те, що Олександр Вілкул в останні роки займається законотворчою діяльністю, він тримає руку на пульсі гірничо-металургійного комплексу і у нього є реальні пропозиції щодо розвитку галузі».

19 лютого 2019 17:17
'site2018:subscribe.form' is not a component