Мер Запоріжжя Володимир Буряк: Уся надія місцевих громад в наступному скликанні Верховної Ради – тільки на ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК

Мер Запоріжжя Володимир Буряк: Уся надія місцевих громад в наступному скликанні Верховної Ради – тільки на ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК

Партія «ОПОЗИЦІНИЙ БЛОК» – єдина політсила в наступному скликанні Верховної Ради, котра лобіюватиме інтереси місцевих громад та інтереси простих українців. Про це мер Запоріжжя Володимир Буряк заявив під час Форуму «Майбутнє міст України», який пройшов 9 липня у Харкові.

Володимир Буряк розповів про успіхи, які досягла його команда у Запоріжжі за три роки, зокрема у соціальній сфері.

«Ми реанімували первинну ланку медицини – майже 300 млн грн було вкладено в її розвиток. Ці кошти були спрямовані на реконструкцію та будівництво лікарських установ, купівлю обладнання та автомобілів, підвищення зарплати працівникам. Також ми відкрили діалізний центр, опікуємося за рахунок міськбюджету діабетиками. До кінця року ліквідуємо одну з головних проблем для всіх міст України – чергу в дитячі садочки. Побудували новітній дитячий будинок сімейного типу «Затишна домівка». Капітально відремонтували більше 600 будинків по місту», – зазначив Володимир Буряк.

Вдалося за три роки команді Буряка реанімувати і футбольне життя в Запоріжжі. «В 2015 році, на жаль, канув у Літу запорізький футбольний клуб «Металург Запоріжжя». Але громада міста взяла на себе відповідальність за дитячу футбольну школу, і сьогодні вже створено муніципальний футбольний клуб. І я сподіваюся, що наступного сезону він вже вийде у Вищу лігу. Була проведена і велика реконструкція «Славутич-Арени», на якій ми зараз приймаємо міжнародні змагання», – наголосив політик.

Значної уваги команда Буряка приділяє інфраструктурним проектам та розвитку комунального транспорту.

«Ми почали випуск нових трамваїв на комунальному підприємстві «Запоріжелектротранс», також закуповуємо європейські трамваї. За два роки трамвайний парк буде повністю відновлено, чого не робилося десятки років. Що стосується доріг, то з 8,5 млн кв. м покриття більше 2 млн було відновлено, причому ми перейшли від ямкового ремонту до капітального. Це дає нам привід упевнено дивитися вперед і казати, що з дорогами у нас все буде гаразд. Ще один надважливий проект – новий термінал аеропорту, який ми будуємо за гроші громади. Цього року він буде закінчений і зможе приймати до мільйона пасажирів щороку. Вже маємо регулярні рейси до Барселони, Варшави, Стамбулу, Мінську, на курортні напрямки», – підкреслив мер Запоріжжя.

Одним із перспективних напрямків для міста Володимир Буряк назвав туризм. «Запоріжжя – це не тільки «ДніпроГЕС» і Хортиця, хоча вони дуже важливі. Це ще й індустріальний туризм, який щороку приваблює все більше охочих подивитися на наші заводи», – зазначив політик.

Володимир Буряк наголосив, що на реалізацію усіх необхідних місту проектів коштів катастрофічно не вистачає. Причина – надмірна передача грошей з міського бюджету до державного.

«За півроку промислова площадка Запоріжжя уже віддала 7 мільярдів гривень до бюджету, а отримало місто назад аж 1 мільярд. Запоріжжя є донором до всього бюджету України – 358 млн ми реверсом цього року повинні віддати для вирівнювання бюджетів всіх рівнів. Але не залишається коштів на наші потреби. Бюджет Запоріжжя – 9 млрд, начебто багато. Але бюджет розвитку – тільки 738 млн. Тому що 1,35 млрд ми повинні були з місцевого бюджету віддати на ті захищені статті, за які мала б відповідати наша держава. Отака зараз у нашої влади арифметика. Тому в мене одна надія – на ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК, який буде у Верховній Раді лобіювати інтереси громад, міст всієї України», – резюмував мер Запоріжжя.

09 липня 2019 15:12
'site2018:subscribe.form' is not a component