Мартовицький закликав Гройсмана негайно індексувати та виплатити пенсії колишнім військовим

Мартовицький закликав Гройсмана негайно індексувати та виплатити пенсії колишнім військовим

Півмільйона колишніх військових та вдови воїнів живуть за межею бідності, адже уряд Гройсмана відмовляється виплачувати їм пенсії в повному обсязі. Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зареєструвала проект Постанови №10164, якою Кабмін зобов’язаний миттєво здійснити перерахунок пенсій військовим пенсіонерам. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради.

За його словами, катастрофа з пенсійним забезпеченням військових пенсіонерів поглиблюється з року в рік. «Коли ці люди виконували свій військовий обов’язок, вони були потрібні владі, а сьогодні отримують жебрацькі пенсії», - обурився опозиціонер.  

За словами Мартовицького, востаннє пенсії військовим індексувалися в 2012 році, і з того часу гривня девальвувала на 337%. «Обіцяної індексації пенсій, якою хвалиться коаліційний уряд, військові пенсіонери у 2018 році домоглися виключно своїми масовими протестами та блокуванням будівель парламенту, уряду та адміністрації президента. Утім, пообіцявши індексувати військові пенсії з січня 2018 року, уряд вже у лютому своєю постановою суттєво зменшив базу для перерахунку - фактично до самого лише окладу, без додаткових виплат. Таким чином зробив мінімальним обіцяне підвищення. Але щоб не виплачувати його у повній мірі, запровадив етапність – 50% індексувати в 2018-му році і ще 25% - у 2019-му. Цю незаконну норму військові пенсіонери оскаржили в суді у грудні минулого року і 5 березня цього року виграли ще й апеляцію», - розповів Мартовицький.   

Уряд не погодився із судовим рішенням першої інстанції й подав апеляцію, - наголосив опозиціонер.

«За рішенням суду держава зобов’язана перерахувати та виплатити компенсацію військовим пенсіонерам з 1 січня 2018 року в повній мірі з урахуванням всіх видів грошового забезпечення: основних, додаткових та разових. Але чи виконає влада це судове рішення, якщо вона проігнорувала сотні тисяч судових рішень виграних військовими в судах проти Пенсійного фонду?» - зауважив політик.

Мартовицький наголосив, що фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зареєструвала проект Постанови №10164 про забезпечення перерахунку пенсій військовим пенсіонерам, якою уряд зобов’язаний виконати рішення судів та миттєво здійснити перерахунок пенсій всім категоріям військових пенсіонерів. Окрім того - при розрахунку пенсії враховувати всі види грошового забезпечення, а також подати до парламенту зміни до держбюджету-2019 в частині збільшення видатків на виплату та перерахунок пенсій.

«Звертаюсь до уряду і президента: виконайте рішення суду та виплатіть ці кошти. Також прошу прем’єр-міністра дати вказівку Міністерствам: соціальної політики, оборони, внутрішніх справ, юстиції, Службі безпеки та Пенсійному Фонду України негайно почати перерахунок і виплату пенсій», - наголосив Мартовицький.

Довідково: Середня пенсія військового офіцера, який відслужив 20-30 років, становить 2400 гривень, тобто 2,9 долари на день, що нижче рівня бідності у 5 доларів на день за стандартами ООН. А деякі з них отримують мінімальну пенсію в 1500 гривень або 1,9 долари на день, що є рівнем крайньої бідності.

22 березня 2019 13:54
'site2018:subscribe.form' is not a component