КСУ відкрив провадження щодо неконституційності закону, яким влада примушує Українську Православну Церкву змінити назву

КСУ відкрив провадження щодо неконституційності закону, яким влада примушує Українську Православну Церкву змінити назву

Колегія суддів Конституційного Суду України відкрила конституційне подання щодо неконституційності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 20 грудня 2018 року №2662-VIII. Цей закон зобов'язує Українську Православну Церкву змінити назву.

Відповідно до закону про перейменування Української Православної Церкви, якщо протягом 4 місяців така церква не подала на реєстрацію зміни до статуту, то він визнаний недійсним.

Нагадаємо, що від імені 49 парламентаріїв народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський та Олександр Долженков 18 січня подали подання до Конституційного Суду, щоб відновити законність і захистити права всіх релігійних організацій України.

Автори конституційного подання вважають, що закон про перейменування УПЦ нівелює релігійну свободу та загрожує міжконфесійному миру в Україні. Автори подання наполягають, що, приймаючи антицерковний законопроект №5309, Верховна Рада порушила Регламент і ряд статей Конституції.

Відповідно до статті №24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Тобто, забороняє дискримінацію громадян за будь-якою ознакою.

Оспорюваний закон примушує змінити назву та перереєструвати статути громад лише одній конфесії – УПЦ, – не зобов'язуючи інших, що і є дискримінацією. Закон порушує також 35-ту статтю Конституції України і положення Закону про свободу совісті, що гарантують невтручання держави в справи церкви. Влада поставила під загрозу права найбільшої конфесії в Україні – Української Православної Церкви, парафіяни якої можуть бути позбавлені права на свободу совісті та релігії.

22 квітня 2019 12:17
'site2018:subscribe.form' is not a component