Костянтин Павлов: Борги українців за послуги ЖКГ перевищили 62 млрд гривень. Опалювальний сезон – на межі зриву

Костянтин Павлов: Борги українців за послуги ЖКГ перевищили 62 млрд гривень. Опалювальний сезон – на межі зриву

Через величезні борги населення перед тепловиками в багатьох містах України склалася катастрофічна ситуація з підготовкою до опалювального сезону, - заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Костянтин Павлов під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради.

За його словами, борг населення за послуги ЖКГ вже перевищив 62 млрд гривень. «Не треба бути провидцем, щоб передбачити масовий шантаж тепловиків з боку «Нафтогазу» за борги населення, відсутність лімітів на газ та в підсумку - холодні квартири, дитсадки, лікарні», - зазначив Костянтин Павлов.

За його словами, у багатьох містах, зокрема в Кривому Розі, на цю ситуацію накладається ще одна - повне розбалансування управління на державних теплоцентралях.

«Наприклад, в Кривому Розі комунальне підприємство Тепломережа два роки поспіль входить в опалювальний сезон суворо за графіком, а підкоряється Фонду держмайна Теплоцентраль - два роки поспіль зриває початок поставки тепла для більш ніж трьохсот тисяч криворіжців - це половина міста! В цьому році справа кінчилася тим, що люди палили покришки біля будинків та офісів газовиків і керівництва Теплоцентралі. Пустити тепло вдалося тільки після того, як ми з моїм колегою Андрієм Гальченком та сотнями криворіжців фактично взяли в облогу «Нафтогаз» в Києві та змусили дати газ на котельні», - розповів народний депутат.

За його словами, немає ніякої гарантії, що подібна картина не повториться знову. «Не дивлячись на заяви Гройсмана про те, що питання передачі теплоцентралей містам буде вирішене, все відбувається навпаки», - підкреслив Костянтин Павлов.

Опозиціонер нагадав, що ще зовсім недавно Кабінет Міністрів опублікував Перелік об'єктів великої приватизації на 2019 рік, в якому серед 21-го підприємства вказана і ДП «Криворізька теплоцентраль».

«Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду давав доручення розробити механізм передачі ТЕЦ місцевим радам, які звернулися в Кабмін із заявою про готовність взяти їх в комунальну власність. При цьому Криворізька мерія заявляла про свою готовність прийняти ДП «Криворізьку теплоцентраль» на баланс міста неодноразово протягом декількох останніх років! Це означає, що тепер передати ці Теплоцентралі містам, як це було обіцяно, за законом фактично неможливо», - розповів нардеп.

Фактично, за словами Павлова, уряд, пообіцявши одне, на ділі йде геть протилежним шляхом. «Такий демарш з боку Кабміну знову ставить під загрозу опалювальний сезон. Тим більше, що бажаючих придбати це теплогенеруюче підприємство з величезними боргами, просто немає. У зв'язку з цим наполягаю, щоб, по-перше, Кабінет Міністрів та Фонд держмайна негайно взяли ситуацію з підготовкою цих підприємств до зими під контроль.

По-друге, в найкоротші терміни необхідно переглянути рішення щодо приватизації теплоцентралей та розробити ефективний механізм передачі їх громадам. Від цих кроків залежить чи буде тепло в будинках мільйонів жителів нашої країни», - підкреслив Костянтин Павлов.

04 червня 2019 13:25
'site2018:subscribe.form' is not a component