Комітет ВР підтримав проект постанови Вілкула щодо захисту прав трудових мігрантів

Комітет ВР підтримав проект постанови Вілкула щодо захисту прав трудових мігрантів

Ухвалення парламентом постанови №9214, поданої Олександром Вілкулом та іншими нардепами від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, знизить трудову міграцію, а також захистити трудові права трудових мігрантів, які вже виїхали - «заробітчан». Зокрема, Вілкул вимагає від Кабміну розробити Державну Стратегію щодо подолання демографічної кризи та скорочення трудової міграції.

Сьогодні, за різними оцінками, близько 10 мільйонів українців - трудових мігрантів, змушені працювати за кордоном. Їхні трудові права не захищені.

Вілкул сказав: «Україна не змогла забезпечити «заробітчан» роботою з гідною зарплатою на Батьківщині. Люди змушені жити в незрозумілих умовах, далеко від родин. При цьому, вони продовжують перераховувати в Україну валюту, яка багато в чому утримує гривню від девальвації. У 2018 році «заробітчани» переказали в Україну 14 млрд доларів, що в 6 разів перевищує суму прямих іноземних інвестицій за цей період (2,35 млрд доларів).

Ми підготували пакет законопроектів щодо підтримки промисловості, створення робочих місць. Його прийняття створило б умови для того, щоб наші громадяни почали повертатися в Україну, але нинішня влада блокує прийняття цих законів. Тому поки що, як мінімум, ми повинні створити умови, щоб українці, які змушені працювати за кордоном, мали б такі ж трудові права, як і громадяни ЄС, мали цивілізовані умови праці».

Для повноцінного захисту прав трудових мігрантів-українців на міжнародному рівні, в країнах, де вони працюють, проектом постанови передбачено ратифікацію Україною ряду конвенцій Міжнародної Організації Праці. В тому числі, для захисту прав працівників у разі виробничих травм, банкрутства роботодавця, надання працівникам-мігрантам рівних прав і рівного ставлення з боку роботодавця, забезпечення гідних умов праці.

13 квітня 2019 16:35
'site2018:subscribe.form' is not a component