Комітет Верховної Ради підтримав поданий Вілкулом проект Постанови щодо збільшення кількості сімей, які отримують субсидії

Комітет Верховної Ради підтримав поданий Вілкулом проект Постанови щодо збільшення кількості сімей, які отримують субсидії

Ухвалення парламентом постанови №9186, поданої Олександром Вілкулом та іншими народними депутатами від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, поверне двом мільйонам сімей право на отримання субсидії, які влада в них відібрала в 2018 році. Зокрема, повинні бути скасовані норми, прийняті Кабміном, які суттєво урізають право людей на отримання субсидій.

Нагадаємо, уряд для того, щоб скоротити кількість одержувачів субсидій, прийняв рішення про те, щоб людям, у яких немає доходів, влада автоматично вписувала, що вони нібито отримують дохід у розмірі 5763 грн (три прожиткові мінімуми). Таким чином, люди та члени їх сімей, які втратили роботу і доходи через кризу, були позбавлені ще й права отримувати субсидії.

Також проектом постанови передбачено, що повинні бути виключені норми про те, що субсидії не надаються, якщо є заборгованість по комуналці, що перевищує суму 314 грн, а також якщо один із членів сім'ї перебував за кордоном більше 60 днів. Повинно бути скасовано і рішення Кабміну про те, що на субсидії можуть розраховувати тільки ті, у кого автомобілі старше п'яти років.

За даними Держстату, в 2018 році в результаті антилюдського рішення Кабміну два мільйони сімей втратили субсидії, а для інших суми субсидій були знижені майже на 30%.

Для того, щоб постанова, подана Вілкулом, вступила в силу і людям повернули право на отримання субсидій необхідно, щоб за нього проголосувала Верховна Рада.

Крім цього, Вілкул вимагає, щоб влада надала автоматичне безумовне право на отримання субсидій онкохворим, особам з інвалідністю, сім'ям з дітьми хворими на ДЦП і т. д., а також ряду категорій малозабезпечених осіб.

«Ми домоглися того, щоб з'явився реальний шанс змусити уряд повернути субсидії тим, у кого їх відібрали. В цілому всі ці монетизації, субсидії, пільги - це маніпуляції та цинічний обман людей. Ми системно виступаємо за зниження тарифів на ЖКГ до економічно обґрунтованих. Повинна бути забезпечена підтримка економіки та промисловості, щоб люди отримували гідні зарплати і пенсії. Тоді й субсидії будуть не потрібні, а борги по комуналці припинять накопичуватися. Але нинішня влада не знизить тарифи. Після перезавантаження влади ми це зробимо. А зараз перемога вже в тому, щоб змусити уряд повернути людям право отримувати субсидії», - підкреслив Олександр Вілкул.

12 квітня 2019 10:47
'site2018:subscribe.form' is not a component