Кирило Вишинський та інші політичні в'язні мають бути звільнені, оскільки не є злочинцями, - Вадим Новинський

Кирило Вишинський та інші політичні в'язні мають бути звільнені, оскільки не є злочинцями, - Вадим Новинський

Політичні переслідування опонентів влади повинні назавжди піти в минуле. Про це заявив голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, коментуючи продовження незаконного утримання під вартою Кирила Вишинського.

Він зазначив, що всупереч очікуванням багатьох громадян України, а також політсил, які виступали проти політичних репресій і самі ставали об'єктами переслідування влади, головний редактор «РІА Новини Україна» Кирило Вишинський так і не був звільнений.

«Цей журналіст більше року утримується як політичний заручник в слідчому ізоляторі. З тих пір йому неодноразово продовжували арешт. Прокуратура затягувала надання матеріалів справи. Минуло більше року - обвинувальний акт так і не зачитали. Штучно затягується процес розгляду справи по суті», - заявив Вадим Новинський.

Також він підкреслив, що за таким же звинуваченням у державній зраді, замаху на територіальну цілісність України більше трьох років перебуває в СІЗО Олександр Сергійович Єфремов: «Його справа точно також штучно затягується. На сьогоднішній день в Україні сотні людей перебувають за гратами за політичними статтями».

Новинський сподівається, що після визволення Кирила Вишинського буде покладено край політичним переслідуванням опонентів влади, і вони назавжди залишаться у минулому. У зв'язку з цим він звернувся безпосередньо до Президента Володимира Зеленського.

«Балотуючись на посаду Президента України, Ви обіцяли покінчити з практикою кримінального переслідування політичних опонентів. Але ми наполягаємо, щоб це не зводилося тільки до «торгу людьми» або обміну одних на інших. Тому що це буде заохочувати подальшу практику використання заручників для вирішення політичних завдань. Ми вважаємо, що Вишинський як і інші політичні в'язні повинні бути звільнені, оскільки не є злочинцями. Тим більше недавнє рішення Конституційного Суду України дає можливість випустити Кирила Вишинського на свободу без зволікань.

Водночас упевнені, що побачивши Ваші зусилля в цьому напрямку, крок доброї волі зробить Президент Росії і звільнить наших моряків. У світовій практиці існує обмін військовополоненими, і якщо ми вважаємо наших моряків військовополоненими, то Вишинський військовополоненим не є. Ми віримо, пане Президенте, що буде прийнято справедливе і законне рішення в цій ситуації. А Україна буде не тільки декларувати відданість свободі слова і думок, а й на ділі відмовиться від ганебної практики переслідування політичних опонентів», - резюмував Вадим Новинський.

15 липня 2019 21:55
'site2018:subscribe.form' is not a component