Ірина Коваліш: Запровадження гендерної квоти для участі жінок у парламентських виборах вкрай необхідно

Ірина Коваліш: Запровадження гендерної квоти для участі жінок у парламентських виборах вкрай необхідно

Про це депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ірина Коваліш заявила в рамках міжнародного телемосту Kyiv Global Summit. У ньому взяли участь більше 3000 жінок з Києва, Одеси, Львова, Харкова, Сєверодонецька, а також жінки-лідери з таких країн, як Грузія, Великобританія, Ізраїль і Литва.

За словами Ірини Ковалишен, на сьогоднішній день гендерна тема і актуальна, і популярна, так як державній машині є, над чим працювати в сфері гендерної рівності, усунення вікових, правових, релігійних та інших дискримінацій.

«Ми знаходимося в передвиборному стані, який не закінчиться 31-им березня, триватиме восени і плавно перетече в 2020-ий рік. Політики з допомогою передвиборних гасел та планів намагаються зачепити теми, на які відреагують саме жінки. Адже всі ми знаємо, хто найбільш активно голосує. Насправді, перемога чекає на тих кандидатів, які знайдуть підтримку у жінок-виборниць і чесно просуватимуть теми, які могли б жінок об'єднати. До речі, насправді це дуже важке завдання. І тут, в першу чергу, ми, жінки, повинні собі чесно відповісти, у чому саме ми відчуваємо себе дискримінованими, і вимагати усунення цього дисбалансу від влади – нинішньої або майбутньої. Однозначно сьогодні на порядку денному поза гендерних відносин стоять питання миру, відновлення економіки, конституційної реформи та соціально орієнтованої внутрішньої політики. Це - основа програми Олександра Вілкула, яку реально реалізувати протягом найближчих п'яти років», - зазначила депутат Одеської облради Ірина Коваліш.

У 2018 році американські вчені зі штату Вірджинія дійшли висновку: що більше жінок задіяні в органах політичної влади країни, тим менше в ній розвинена корупція. На думку Ірини Коваліш, це та багато інших досліджень доводять, що жінка у владі - ефективний менеджер та держуправлінець.

«Сьогодні на місцевому рівні закріплена передвиборна квота 70% чоловіків та 30% жінок. Звичайно ж, це не гендерна рівність. Рівність означає 50 на 50. Однак до сих пір не закріплений квотний принцип для жінок з висунення кандидатів в народні депутати. Вважаю, що введення гендерної квоти для участі жінок у парламентських виборах вкрай необхідне. І питання не в модних європейських тенденціях, а в рівних можливостях», - резюмувала Ірина Коваліш.


01 лютого 2019 12:03
'site2018:subscribe.form' is not a component