Ірина Коваліш: В умовах політичної монополії контролюючі механізми опозиції працювати не будуть

Ірина Коваліш: В умовах політичної монополії контролюючі механізми опозиції працювати не будуть

Позачергові парламентські вибори в Україні стали по суті «третім туром» президентської кампанії, яка не так давно завершилася, а за результатами волевиявлення українців можна передбачити настання диктатури. Про це в ефірі телеканалу «Думська ТВ» повідомила Ірина Коваліш, депутат Одеської обласної ради, кандидат в народні депутати України від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ».

«З одного боку, я, як і багато українців, в деякому шоці. Ми всі побачили: політична франшиза «Слуга народу» «рулить». З іншого боку, фактично «третій тур» президентських виборів підтвердив тотальну недовіру українців до попередньої влади і влади взагалі. І я чітко розумію, що і я, як представник команди «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ», попрацювала на цей результат. Не секрет, що останні п'ять років я і мої однопартійці чинили опір всім антинародним і злочинним діям колишньої влади, доводили фактами, що режим Порошенка і його команди завдав нищівного удару по економіці країни і соціальному рівню життя українців, і Порошенко необхідно усунути від влади. Народ нас почув», - заявила опозиційний політик.

За її словами, велика кількість нових облич у Верховній Раді без політичного досвіду - теж не однозначний аспект.

«У новій Раді буде багато нових і абсолютно незнайомих осіб. Не впевнена, що для парламентського рівня це спрацює в плюс, на відміну від місцевих виборів. Мій досвід показав, що новачкам виборець може повірити і довірити свій голос. Колись і в мене, новачка в політиці, повірив мій виборець. Але я п'ять років виправдовую цей кредит довіри своєю чесною депутатською працею. Чи вдасться це зробити 44,4% відсоткам «Слуг народу» - покаже час», - сказала Ірина Коваліш.

Політична монополія в парламенті може не стати катастрофою для України, в цій ситуації є і мажорні нотки. Однак, контролюючі функції опозиції, за цих умов, також можуть постраждати, вважає депутат Одеської обласної ради від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ».

«Я передбачаю диктатуру, але політична монополія не обов'язково погіршить життя в Україні. МВФ та іншим структурам доведеться домовлятися з одною політичною силою, і це навіть простіше. Ще один з плюсів - в даних умовах політична корупція може бути зведена нанівець. Але є побоювання, що буде зведена нанівець і роль опозиції. Точніше, опозиції не буде в новому парламенті як такої, а механізми контролю влади, які традиційно належать їй, працювати не будуть», - резюмувала Ірина Коваліш.

23 липня 2019 15:53
'site2018:subscribe.form' is not a component