Ірина Коваліш поставила підпис під меморандумом про дотримання принципу справедливості, рівності і прозорості під час виборчої кампанії в Одеській області

Ірина Коваліш поставила підпис під меморандумом про дотримання принципу справедливості, рівності і прозорості під час виборчої кампанії в Одеській області

Ірина Коваліш, одна з небагатьох жінок-депутатів Одеської обласної ради, секретар міжфракційного об'єднання «Рівні можливості» в ході круглого столу на тему «Гендерна політика, її складові. Посилення ролі жінок в політичному житті місцевих громад» приєдналася до меморандуму про взаєморозуміння громадянських об'єднань та політичних партій Одеси і Одеської області з питань дотримання принципу справедливості, рівності і прозорості під час виборчої кампанії. 

«Ряд політичних об'єднань і громадських організацій сьогодні допрацьовують і підписують цей документ. Я звичайно-ж - приєднуюся. І питання не в модних європейських тенденцій, а в рівних можливостях. Існуючий принцип закритих партійних списків не дає можливості громадянам нашої країни в процесі вибору оцінити дотримання пропорційності представництва різних статей. Меморандум дасть нам інструмент для моніторингу дійсного стану справ щодо входження жінок до списків різних політсил. Дасть розуміння, хто до чого прагне», - повідомила під час виступу Ірина Коваліш.

В ході дискусії депутат обласної ради повідомила, що офіційно дискримінації за гендерною ознакою як такої немає. Але немає і чіткого закріплення цього на законодавчому рівні у всіх сферах, так і заходів відповідальності за порушення гендерної рівноваги. А, на відміну від багатьох європейських країн, в Україні ще багато виборців перебувають у владі певних стереотипів.

«Це питання абсолютно не данина моді. Сьогодні тільки на місцевому рівні закріплена передвиборна квота 70% чоловіків і 30% жінок, проте до цих пір не закріплений подібний принцип для жінок при висуванні кандидатів у народні депутати, не передбачені заходи відповідальності. Звичайно ж, це гендерна нерівність. Рівність означає 50 на 50 і в усьому. В Україні ж досі зберігається досить консервативне і стереотипне сприйняття жінок і чоловіків, їх можливостей і ролей в бізнесі, сім'ї, політиці, суспільстві, які не дозволяють в повній мірі реалізувати навіть те, що вже прописано законодавчо», - резюмувала представник команди ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Одеській області.


04 червня 2019 17:48
'site2018:subscribe.form' is not a component