Ірина Коваліш: Після перемоги на президентських виборах Олександр Вілкул з командою професіоналів поверне Українській Бессарабії інвестиційну привабливість

Ірина Коваліш: Після перемоги на президентських виборах Олександр Вілкул з командою професіоналів поверне Українській Бессарабії інвестиційну привабливість

Через неефективні реформи нинішньої влади і відсутність державної підтримки, українська Бессарабія повинна самостійно вирішувати всі проблеми. Про це заявила Ірина Коваліш, довірена особа кандидата в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександра Вілкула під час круглого столу «Спільна ініціатива миру» в Одесі, 13 березня.

Під час виступу Ірина Коваліш зазначила, що українська Бессарабія фактично залишилася один на один зі своїми проблемами, втративши державну підтримку. Реформи нинішньої влади так і не змогли вирішити всі існуючі проблеми регіону, зваливши їх на плечі органів місцевого самоврядування. До цього ж нинішнє керівництво країни всіма законними та незаконними засобами витягує останні ресурси та гроші з Бессарабського краю.

Як приклад депутат навела численні факти масштабного аграрного рейдерства – у селян відбирають землі та вирощений врожай. Рибрадгоспи та підприємці Кілійського і Татарбунарського районів позбавлені можливостей сезонного вилову риби навіть при наявній ліцензії. «Для вирішення питань і відстоювання своїх законних прав необхідно примусово змушувати чиновників виконувати свої обов'язки. На них час від часу може подіяти лише метод страйків і перекриття судноплавного каналу на Дунаї», – констатувала вона.

Опозиціонер обурена тим, що у XXI столітті, де світом правлять високі технології, більше 70 тисяч жителів регіону дотепер живуть без централізованого водопостачання. Вона зазначила, що витягнуті кліщами гроші з обласного бюджету тільки тимчасово вирішують цю проблему шляхом доставки води, але не глобально.

Що стосується інфраструктури української Бессарабії, то за словами Ірини Коваліш унікальні курорти всеукраїнського значення розвиваються на голому ентузіазмі місцевих жителів. Державний підхід з розвитку і реклами цих унікальних курортів відсутній, оскільки для розвитку регіону необхідно вкладати гроші, а не тільки отримувати прибуток.

Ірина Коваліш переконана, що після перезавантаження влади українська Бессарабія поверне собі повноправний статус культурного та туристичного центру всеукраїнського та світового значення. «Після перемоги Олександра Вілкула на президентських виборах професійна команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зможе грамотно використовувати потенціал Бессарабського краю та відродить його економічну привабливість», – резюмувала політик.


15 березня 2019 16:27
'site2018:subscribe.form' is not a component