Ірина Коваліш: Образ Голобородько дав надію українцям на відкритість нової влади, але для Зеленського це вже стає капканом

Ірина Коваліш: Образ Голобородько дав надію українцям на відкритість нової влади, але для Зеленського це вже стає капканом

Про це заявила депутат Одеської обласної ради в ефірі телеканалу «Думская ТВ». Опозиційний політик вважає, що на сьогоднішній день не відбулася і не відбувається зміна ніяких політичних еліт. Кредит довіри на президентських виборах українці видали швидше під телевізійний образ нового президента. А на сьогоднішній день - Зеленський поки йому не відповідає.

«Ми вже бачимо головних героїв його команди і всі заяви на сьогоднішній день. Не буде ніяких змін і ніяких нових політичних еліт, якщо президент не зможе знайти якісь важелі тиску на діючу Верховну Раду і, в хорошому сенсі слова, пролобіювати зміни до Закону про вибори з відкритими списками і скасуванням мажоритарної системи. Ось це змогло б стати інструментом відкритості влади. Це був би чіткий сигнал про те, що партії готові якось змінюватися і тим самим дати можливість влити нову кров в парламент. Якщо це буде хоч в тій чи іншій мірі стара система, нехай навіть зі скасуванням «мажоритарки», то закриті списки будуть означати, що «дядька» з великими валізами грошей знову кинуться в парламент і нічого нового не відбудеться. А якщо ми ще потрапимо в правовий і судовий клінч в питаннях того, чи мав право Президент підписати указ і якщо юридичні обґрунтування для розпуску Верховної Ради, то що ми взагалі залишимося з вами у «розбитого корита» старої системи», - розповіла Ірина Коваліш.

Депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зазначила, що в цей період у нас є президент, який, нічого не обіцяючи на виборах, отримав вражаючу більшість голосів і прийшов до влади. Багато завіс відкривають перші кадрові призначення Зеленського, в списку його партії варто очікувати спірні фігури. У підсумку - телевізійний імідж може зіграти проти нього.

«Ключовим показниками, в тому числі правомочності і самостійності фігури обраного президента, є та людина, яка зайняв пост глави Адміністрація президента. Зеленський, орієнтований поки все-таки на телевізійні трюки і активно використовує імідж свого кіноперсонажа, несучи ідеї про «президента на велосипеді». Але, у Зеленського немає своєї єдиної і сильної команди. Звичайно, він буде сьогодні з багатьма домовлятися і будуть ще люди, які з'являться в списку пропрезидентської партії. Але, я боюся, що більше половини цих кандидатів не потішить тих, хто голосував за Зеленського. Це так самоо буде свідчити про відсутність політичного оновлення, яке і було ключовим гаслом передвиборчої кампанії нового Президента. Образ Голобородько дав надію українцям на відкритість нової влади, але для Зеленського це вже Танова капканом», - застерегла представник ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Одеській області.

Вона також повідомила про те, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК готовий до дострокових виборів і зможе привести в парламент нові обличчя.

«Хоча, позапланова кампанія більш вигідна тільки партіям Петра Порошенка і Володимира Зеленського, наша політсила, як це неодноразово підкреслював лідер парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, готова до позачергових виборів. Але, якщо це дійсно перезавантаження влади, ми наполягаємо на пропорційній партійній системі з відкритими списками. Ми за те, щоб привести в Раду нові обличчя, а совдепівську партійно-номенклатурна еліту залишити в минулому», - резюмувала Ірина Ковалишен.

22 травня 2019 15:43
'site2018:subscribe.form' is not a component