Ірина Коваліш звернулася до губернатора Одеської області з проханням звернути увагу на безпеку дорожнього руху поблизу закладів освіти

Ірина Коваліш звернулася до губернатора Одеської області з проханням звернути увагу на безпеку дорожнього руху поблизу закладів освіти

На позачерговій сесії Одеської обласної ради депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ірина Коваліш озвучила серйозну проблему, яка спричиняє загрозу життю дітей, – недотримання швидкісного режиму водіями поблизу шкіл, дитячих садків, медичних закладів. Губернатором Максимом Степановим прямо під час сесії було дано відповідне доручення своєму заступнику Світлані Шаталовій, і вже незабаром комісія по вирішенню даного питання була створена. Запрошена в неї була й Ірина Коваліш.

У серпні 2016 року, до початку нового навчального року, за особисті кошти депутата Одеської облради були встановлені всі необхідні знаки та «лежачі поліцейські» біля школи №2 в с. Випасне Білгород-Дністровського району. За словами Ірина Коваліш, спираючись на її особистий досвід, рішення даного питання ділиться на два етапи: розробку та узгодження з місцевою поліцією «Схеми організації дорожнього руху при розміщенні пристроїв примусового зниження швидкості транспортних засобів», а також безпосереднє проведення робіт згідно з розробленою схемою.

«Для якнайшвидшого проходження першого етапу вважаю найбільш ефективним участь депутатів місцевого рівня, активних жителів районів. Нам з вами достовірно відомі найбільш небезпечні ділянки доріг, що проходять поблизу шкіл, де висока ймовірність того, що на проїжджій частині може несподівано опинитися дитина, і у водія, що не дотримує швидкісний режим, не буде можливості вчасно зупинитися. Саме такі ситуації й повинні унеможливити «лежачі поліцейські», – зазначила Ірина Коваліш.

За її словами, з огляду на нинішній стан доріг місцевого значення, таких ділянок може бути не дуже багато, але вони точно є. «Тому я прошу депутатів сільських і районних рад виявити такі ділянки, розробити схеми та узгодити їх в місцевих підрозділах поліції. З мого досвіду, це коштує не дуже дорого. Розробка схеми мені наприкінці 2015 року обійшлася до 1000 грн. Після цього схема затверджується в обласній поліції. З огляду на те, що губернатор особисто контролює це питання, думаю, з цим проблем не буде», – підкреслила опозиціонер.

Для установки знаків і «лежачих поліцейських» потрібні гроші. Ірина Коваліш впевнена, що на цьому етапі Одеська облдержадміністрація спільно з обласною, районною та сільською радами визначать частку фінансової участі кожного з них у цій справі.

«Упевнена, що це вельми посильне для наших бюджетів завдання. Готова обговорювати проблему з членами створеної комісії та головою ОДА, інформувати громадськість про поточний стан справ. Готова стати координатором цього напрямку», – резюмувала Ірина Коваліш.

25 лютого 2019 11:29
'site2018:subscribe.form' is not a component