Ірина Коваліш: Справжня медична реформа – це національна стратегія розвитку сфери охорони здоров'я, а не вибіркові маніпуляції з бюджетним ресурсом

Ірина Коваліш: Справжня медична реформа – це національна стратегія розвитку сфери охорони здоров'я, а не вибіркові маніпуляції з бюджетним ресурсом

Депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Ірина Коваліш вважає, що епопея з відстороненням від виконання обов'язків через суд в. і. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та її відновленням на посаді, яка розгорнулася в ЗМІ, є черговою спробою відволікти українців від провалу так званої медреформи.

«В Україні кричуща ситуація з епідемією кору в країні. Не змінюється протягом п'яти років в кращу сторону фінансування таких статей витрат, як медикаменти для служби екстреної допомоги та інгаляційна анестезія. Немає державних програм по боротьбі з онкологією і захворюваннями серцево-судинних захворювань. Більше того, в цілому порушена Конституція в частині доступності та безоплатності медпослуг. І найстрашніше – жодний чиновник МОЗ не поніс ніякої відповідальності за впровадження так званої медреформи», – заявила політик.

Вона зазначила, що справжня медична реформа – це національна стратегія розвитку сфери охорони здоров'я, а не вибіркові маніпуляції з бюджетним ресурсом. «Реформа – це чіткі та затверджені етапи, обсяги, завдання, заходи, очікуваний результат і, звичайно, ризики. І найголовніше – це відповідальність, яка зі статусом «т. в. о.» в такому стратегічному відомстві, як МОЗ, не сумісна», – підкреслила Ірина Коваліш.

Депутат облради переконана, що запит суспільства на реформу охорони здоров'я колосальний, але те, що нам зараз «впарює» керівництво МОЗ як медреформу, такою не є. По факту це зміна джерела, обсягу і формату фінансування «первинки» з порушенням 49 статті Конституції України.

«Соціально відповідальна влада, навіть в той час, коли країна відчуває природні економічні труднощі, може і повинна шукати вихід із ситуації і пропонувати альтернативні, але доступні для українців варіанти вирішення медичних проблем. Наприклад, мій колега по партії, кандидат в Президенти від опозиції Олександр Вілкул підготував законопроект щодо введення страхової медицини і детально розписав цей пункт у своїй передвиборчій програмі. Його суть проста: держава забезпечує страховим медичним полісом пенсіонерів, військовослужбовців, бюджетників і малозабезпечених громадян, а мотивований податковими пільгами роботодавець – своїх співробітників. Але у нинішньої влади немає бажання проявляти щиру турботу про громадян, а значить, у представників такої влади немає ніякого морального права займати свої високі пости», – резюмувала Ірина Коваліш.


19 лютого 2019 14:13
'site2018:subscribe.form' is not a component