Ірина Коваліш: Монетизовані субсидії від влади – підкуп виборців

Ірина Коваліш: Монетизовані субсидії від влади – підкуп виборців

Монетизовані субсидії від Порошенка і Ко повинні доповнити заведену міністром внутрішніх справ України Арсенієм Аваковим кримінальну справу щодо підкупу виборців. Про це заявила депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ірина Коваліш.

За словами депутата, розпочатий владою експеримент з роздачі субсидій населенню готівкою – нова спроба підкупити виборців напередодні президентських виборів і замаскувати підкуп під «турботу» про малозабезпечених громадян України.

На переконання Ірини Коваліш, протягом останніх п'яти років нинішня влада на чолі з гарантом не вжила ніяких спроб для ліквідації бідності. За її словами, в діях влади не спостерігається реальна турбота про населення. «Керівництво країни в рази підняло комунальні тарифи, загнало в житлово-комунальну кабалу українців, посилило умови отримання субсидії. А тепер влада видає за подвиг і турботу про людину – видачу 300-500 гривень готівкою або на картку малозабезпеченим громадянам. За таким же принципом роздається в країні «Петіна тисяча» і виплачуються разові 2400 гривень пенсіонерам з мінімальною пенсією за рахунок коштів від «евробляхерів». Цими подачками нинішнє керівництво країни хоче втриматися при владі. Але українців передвиборчими подачками не купиш», – зазначила вона.

Політик вважає, що монетизовані субсидії від Порошенка і Ко повинні доповнити заведену Арсенієм Аваковим кримінальну справу щодо підкупу виборців. У такий спосіб влада планує оперативно до 31 березня роздати близько шести мільярдів гривень. Також вона нагадала, що в кінці 2018 року, голосуючи за Госбюжет-2019, правляча коаліція чітко заявляла, що за виплатами субсидій в бюджеті існує серйозна недостача коштів. «За останній рік в країні скоротилася майже вдвічі кількість одержувачів субсидій через жорсткість правил їх оформлення. Чинною владою керує не бажання допомогти соціально незахищеним українцям, а пекуче прагнення будь-якою ціною переобратися на новий термін і збагатитися. Для цього правляча коаліція використовує всілякі методи», – акцентувала опозиціонер.

Ірина Коваліш підкреслила, що нинішнє керівництво країни не здатне приймати закони і діяти в інтересах своїх громадян. Вона зазначила, що ряд постачальників комунальних послуг заявили про перегляд тарифів у бік їх зростання з травня 2019 року.

«Краще за слова про будь-якого політика говорять його справи. За два роки з 2012-2014 рр. віце-прем'єрства Олександра Вілкула ні на одну копійку не був піднятий жоден тариф на послуги з ЖКГ. Якщо у соціально відповідального державного діяча є совість, то це одразу видно за його вчинками», – резюмувала депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ірина Коваліш.


18 березня 2019 15:18
'site2018:subscribe.form' is not a component