Ірина Коваліш: Досить призначати чиновників на посади за принципом особистої, партійної чи олігархічної прихильності до діючого президента

Ірина Коваліш: Досить призначати чиновників на посади за принципом особистої, партійної чи олігархічної прихильності до діючого президента

Губернатор - це ключова фігура в області, його кандидатура повинна бути близькою і зрозумілою жителям регіону, і вибирати його треба на місцях. Про це заявила депутат Одеської обласної ради Ірина Коваліш в студії «Думська ТВ».

Вісім кандидатур на посади голів обласних державних адміністрацій були внесені від Офісу президента Володимира Зеленського на розгляд Кабміну. Персона майбутнього Одеського губернатора викликала не тільки шквал діаметральних заяв в суспільстві, але й бурхливу перепалку перших осіб держави під час обговорення її в Кабінеті Міністрів. Те, що відбувається в черговий раз підтверджує, що найвищою мірою здійснити принцип народовладдя дозволять тільки прямі вибори, вважає Ірина Коваліш.

«Я не знаю, де знаходять ці кандидатури. Для мене посада губернатора - це ключова фігура, лідер і приклад в регіоні. Він повинен проявити себе, можливо, пройшовши деякі етапи кар'єри в регіональній політиці. Голова обласної адміністрації повинен бути близький і зрозумілий жителям Одеси і області», - заявила представник команди ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Одеської області.

Депутат вважає, що прямі вибори дають можливість виборцям здійснювати контроль за діяльністю глави регіону, вимагати вирішення конкретних завдань і проблем. Коли людина обирається на посаду за цим принципом, у нього висока відповідальність перед виборцями, і, в той же час, вона наділяється владними повноваженнями, аби виправдати довіру виборців.

«Я не дивилася серіал «Слуга народу», тому мені не дуже вдається зрозуміти логіку Президента Зеленського. У нинішніх умовах, коли чітко спостерігається запит на оновлення та прозорість виборчих процесів, я повністю солідарна з тезою моєї партії - ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ: губернатори повинні бути виборні. Набридло! Досить призначати на посади за принципом особистої, партійної чи олігархічної прихильності до діючого гаранта», - позначила свою позицію Ірина Коваліш.

У передвиборних обіцянках Зеленського лейтмотивом була повна відкритість і народовладдя в формі національних і регіональних референдумів по кожному важливому питанню. Як ми бачимо, при призначенні голів обласних адміністрацій Офіс Президента пішов второваною попередніми «гарантами» доріжкою авторитарності. Хоча, логічніше для Зеленського, як для нової в політиці особи, на тлі декларованої відкритості було б виступити з новою традицією і стати автором дійсно народного законопроекту, вважає Ірина Коваліш.

«Коли почали призначати з приставкою «в. о.», хотілося вірити, що після виборів до Верховної Ради 21 липня команда Зеленського внесе зміни до Конституції, і законним шляхом ми прийдемо до виборчої системи при визначенні ключових позицій в регіонах. Однак, цього не сталося. Електоральну оцінку цьому дасть народ України на позачергових парламентських виборах», - резюмувала опозиційний політик.

27 червня 2019 17:56
'site2018:subscribe.form' is not a component