Ірина Коваліш: Два роки знадобилося Конституційному суду, щоб визнати очевидне порушення Конституції

Ірина Коваліш: Два роки знадобилося Конституційному суду, щоб визнати очевидне порушення Конституції

Про це Ірина Коваліш, депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, заявила в прямому ефірі Ток-шоу «Прожектор» телекомпанії «7 канал», присвяченого причинам та наслідкам скасування Конституційним судом України статті 368 з позначкою 2 Кримінального-процесуального Кодексу про так зване незаконне збагачення.

«Корупціонери-чиновники повинні нести суворе кримінальне покарання за доведені факти незаконного збагачення. Тому ідея статті про покарання за незаконне збагачення повинна бути реалізована, але ось яким способом це повинно бути зроблено - це сьогодні питання. Ще в 2017 році 59 народних депутатів, включаючи 10 парламентарів від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, звернулися до Конституційного Суду з проханням перевірити статтю про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення на відповідність Конституції України. Два роки знадобилося Конституційному Суду, щоб визнати очевидне. Як на мене, прийняття цього рішення в розпал президентської гонки та в розпал корупційного скандалу з «Укроборонпромом» - це спроба врятувати найближче оточення Порошенка від ганебної статті, яка нехай і не відповідає Конституції, але яка приймалася і підносилася як основна вимога майдану», - зазначила Ірина Коваліш.

За словами представниці опозиції, безкарність за корупційне діяння як вірус вражає всі верстви населення: починаючи з хабара дитячому лікарю-педіатру за липову довідку про те, що у твоєї дитини є щеплення від кору, і закінчуючи вищим ешелоном влади. Однак завдання численних антикорупційних структур – не імітувати бурхливу діяльність, а показувати реальні результати своєї роботи. Причому, керуючись конституційними нормами.

Також Ірина Коваліш зазначила, що через те, що Конституційний Суд формується за квотним принципом - по шість від президента, парламенту в особі пропрезидентської коаліції та з'їзду суддів, у громадськості залишаються підозри щодо політичної ангажованості даного органу.

«Я чекаю від Конституційного Суду плідної роботи в інтересах громадян України. А саме: прийняття рішень щодо незаконності закону про держфінмедгарантії, повернення відібраних пільг людям, які мають заслуги перед Батьківщиною, звернення президента до Вселенського собору щодо Томосу та антиконституційність нового законопроекту про мову», - резюмувала депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ірина Коваліш.


04 березня 2019 12:29
'site2018:subscribe.form' is not a component