Ірина Коваліш: До визначення конституційності закону про люстрацію внесення до нього правок є правовим нонсенсом і популізмом

Ірина Коваліш: До визначення конституційності закону про люстрацію внесення до нього правок є правовим нонсенсом і популізмом

Про це в ефірі телеканалу «ГЛАС» заявила депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ірина Коваліш. Представниця опозиції впевнена, що ініціатива Володимира Зеленського розширити норми закону про очищення влади є спробою президента зіграти на протесних по відношенню до представників колишніх політеліт настроях електорату, і не має нічого з спільного з реальною боротьбою з політичною корупцією.

«На сьогоднішній день конституційність ухвалення закону про очищення влади, більше відомого як закону про люстрацію, розглядається в Конституційному Суді, і є всі юридичні передумови визнати цей закон неконституційним. До винесення цього вердикту будь-які зміни в украй спірні і сумнівні люстраційні підходи, тим більше внесені Гарантом Конституції, є правовим нонсенсом і більше схожі на популізм», - заявила політик.

Вона зазначила, що чинного кримінального кодексу, антикорупційного законодавства та іншого юридичного інструментарію за бажання і політичної волі достатньо, аби знайти і покарати всіх, хто протягом останніх п'яти років, будучи при владі та незалежно від статусу і рангу, вів антидержавну і антинародну діяльність.

«Я розумію, що Зеленському електорально вигідно грати на темі «нових облич у політиці», яка фактично привела його до влади, але новизна далеко не завжди означає професіоналізм, а від розповідей про узагальнену колективну відповідальність Порошенко і його поплічників вже пора перейти до реальних кримінальних справ» , - сказала Ірина Коваліш.

В ОПОЗИЦІЙНОМУ БЛОЦІ наполягають: закон про люстрацію, так само як і дискримінаційні закони про функціонування української мови та декомунізацію, повинні бути скасовані. Саме це буде однією з перших ініціатив партії в оновленій Верховній Раді.

Нагадаємо, що днями Президент України заявив про необхідність перегляду норм люстрації. Зокрема, він запропонував розширити перелік державних і виборних посад, щодо яких можуть застосовуватися норми прийнятого під впливом Майдану закону про очищення влади. Крім цього, Зеленський вважає, що люстраційна перевірка повинна стосуватися депутатів, міністрів та інших топ-чиновників.

12 липня 2019 19:13
'site2018:subscribe.form' is not a component