Ігор Шурма: Випускниця Мічиганського «медучилища» Супрун тільки піариться на законопроектах, але не реалізовує їх

Ігор Шурма: Випускниця Мічиганського «медучилища» Супрун тільки піариться на законопроектах, але не реалізовує їх

 Кабмін та МОЗ систематично нехтують своїми прямими обов’язками, не впроваджуючи ухвалені парламентом закони. Так, зокрема, відбулося з законопроектом №4074, прийнятим півроку тому. Про це з трибуни парламенту заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма.

«У вересні 2018 року парламент ухвалив законопроект №4074, який мав відкрити доступ до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань ліків з метою побороти корупцію і дати зрозуміти суспільству, що не весь «хлам», який сьогодні поступає в Україну під виглядом ліків, може застосовуватись для лікування людей. За цей законопроект проголосували всі фракції, всі до одного члени профільного Комітету Верховної Ради. В прикінцевих положеннях законопроекту зазначалося, що Кабмін, а конкретно МОЗ, має розробити положення, яке б дозволило впровадити цей закон. Обернулося це тим, що т. в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун тільки пропіарилася на тому, що вона, мовляв, підтримує впровадження цього законопроекту, але не зробила нічого для його реалізації», – заявив народний депутат.

Він зазначив, що для впровадження цього закону необхідно було лише розробити форму для розміщення на веб-сторінці офіційних документів доклінічного вивчення та клінічних випробувань ліків. Але нічого так і не було зроблено. Замість того, щоб розробити форму, МОЗ пропонує внести зміни та доповнення до порядку держреєстрації. Проблему це не вирішить – люди не зможуть користуватися даними результатів доклінічних випробувань.

«Людина без вищої освіти, з дипломом Мічиганського «медучилища», людина с паспортом громадянина США не словом, а ділом в чергове довела, що вона не поважає парламент. Законопроект підписали доктор Богомолець, доктор Яриніч, доктор Мусій та інші доктори з провладної коаліції, але він так і не був реалізований. Це в чергове доводить, що уряд з парламентом не рахуються, а депутати для них – ніхто. А для виконання будь-якого закону необхідно мати реальну підтримку прем’єра, президента, спікера», - наголосив Ігор Шурма.

Опозиційний політик звернувся до президента Петра Порошенка із закликом навести лад в уряді. «Петро Олексійович, ви йдете на вибори. Так от Кабмін робить усе, щоб вашим лозунгом стала фраза заступника міністра МОЗ Лінчевського «це рак, вони всі помруть». Адже таких невігласів не звільняють, а сам уряд не впроваджує проголосовані парламентом закони. Вони «топчуть» вищий законодавчий орган. З такою командою у вас шансів на цих виборах немає», – резюмував опозиціонер.

13 березня 2019 13:34
'site2018:subscribe.form' is not a component