Ігор Шурма: Влада робить усе можливе, аби тільки відволікти увагу від тих «собачих боїв», які розгорнулися навколо президентської кампанії

Ігор Шурма: Влада робить усе можливе, аби тільки відволікти увагу від тих «собачих боїв», які розгорнулися навколо президентської кампанії

Питання заміни військових звань є не на часі та не принесе жодної користі ані армії, ані Україні. Це суто популістський крок на догоду частині виборців та міжнародним партнерам. Про це під час засідання Верховної Ради заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма, коментуючи законопроект №6372 про внесення змін до деяких законів України щодо військових звань військовослужбовців.

«Мене змусив взяти слово виступ представника Міноборони. На питання, у чому полягає необхідність зміни військових знань, він відповів, що ми робимо так, як наші партнери по НАТО. А може вже вистачить плазування і «лягання» під когось? Ви себе не поважаєте, і країну не поважаєте. Скажіть, коли в історії українського війська були звання «штаб-сержант», «штаб-старшина»? Коли вам потрібно, то ви навіть до «Конституції Пилипа Орлика» апелюєте, але в цій ситуації ви чомусь не звертаєтесь до історії козацького війська. Це в черговий раз доводить, що ви згадуєте про історію тільки тоді, коли вам це необхідно. Потрібен був томос – звернулися до історії XVII століття. А зараз ви просто хочете втратити свою самоідентифікацію на догоду невідомо кому», – заявив народний депутат.

Він підставив під сумнів те, що зміна військових звань принесе якусь користь армії. «Якщо ви введете замість звання «прапорщик» звання «майстер-сержант», в тих, хто носить це звання, виросте рівень патріотизму? Чи, можливо, заробітна плата зросте? Чи професійна підготовка? Чи підвищиться бажання захищати Україну від ворога?» – підкреслив Ігор Шурма.

Опозиціонер наголосив на тому, що влада у своїх рішеннях використовує подвійні стандарти. «А скажіть, Туреччина, член НАТО, також свої звання запозичила у Альянсу? Інше питання: ви говорите, що необхідно ліквідувати комісаріати, бо це спадок СРСР. А комісари у поліції європейських країн – це також спадок СРСР? А єврокомісари – це хто, теж вихідці з Радянського Союзу?», – наголосив політик.

Народний депутат зазначив, що підняття таких питань є суто популістським ходом. «У своєму бажанні «лягти» під когось ви ігноруєте питання тарифів, питання боротьби з бідністю. У нас в уряді по факту працює людина з середньою освітою на посаді т. в. о. міністра, з паспортом США, але це вас не хвилює. Краще ж перейменовувати звання. Ви сьогодні робите усе можливе, щоб тільки відволікти увагу від тих «собачих боїв», які зараз ведуться навколо президентської компанії. Ви не боретеся за людей, ви просто займаєтеся популізмом», – резюмував Ігор Шурма.

26 лютого 2019 15:37
'site2018:subscribe.form' is not a component