Ігор Шурма: Уляна Супрун не має ані моральних, ані правових підстав представляти Україну на міжнародній арені

Ігор Шурма: Уляна Супрун не має ані моральних, ані правових підстав представляти Україну на міжнародній арені

З огляду на порушені Генеральною прокуратурою кримінальні справи стосовно можливих зловживань Уляни Супрун, її вояжі у складі українських делегацій за кордон є не тільки сумнівними, але й шкідливими. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма, коментуючи інформацію щодо поїздки т.в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун на асамблею Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) до Женеви.

Ігор Шурма нагадав, що Україна досі не ліквідувала заборгованість із членських внесків перед ВООЗ, відповідно представники української делегації позбавлені права на виступ під час офіційних засідань організації. «Відомо, що неплатників внесків на офіційних засіданнях ВООЗ позбавляють слова. Для чого, в такому разі, туди поїхала Уляна Супрун?» - здивувався Ігор Шурма.

Політик наголосив, що т.в.о. міністра охорони здоров’я досі не відмовилася від паспорта громадянина США, чим порушує українське законодавство. «Три роки вона перебуває на посаді т.в.о міністра, утім за кордоном усюди представляється міністром. За таких обставин варто зрозуміти, з якою метою та за чиї кошти Супрун представляє Україну. Як взагалі від імені міністерства може говорити особа, кандидатуру якої Кабмін упродовж трьох років відмовляється вносити на погодження в парламент? Як від імені держави може говорити особа, яка не може легітимізувати своє представництво в міністерстві? Більше того, в той час, як прокуратура порушила цілий ряд кримінальних справ стосовно її можливих зловживань, її вояжі взагалі є сумнівними та шкідливими для авторитету України», - - наголосив політик. - Уляна Супрун позиціонує себе як патріот. Але чи патріотично незаконно обіймати посаду? Чи патріотично порушувати міграційне законодавство? Чи патріотично не сплачувати внести до ВООЗ, а потім їхати туди на асамблею?».

Ігор Шурма нагадав, що новообраний президент Зеленський чітко дав зрозуміти, що не має довіри до реформ Уляни Супрун. «Цікаво, чи ті громадяни, які підтримали на виборах Володимира Зеленського, делегували б Уляну Супрун представляти Україну на міжнародній арені. Переконаний, що ні», - заявив народний депутат.

За словами Ігоря Шурми, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вже давно зареєстрував Постанову №5642 про звільнення т.в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. «Ми продовжуємо наполягати на необхідності її звільнення. І ми закликаємо пані Уляну не триматися за посаду, не чекати доки її з ганьбою виженуть з міністерства, а піти самостійно», - підсумував Ігор Шурма.

Зауважимо, що за депутатським запитом Ігоря Шурми Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом службової недбалості службових осіб Міністерства охорони здоров’я, що завдало істотної шкоди державним інтересам.

21 травня 2019 14:11
'site2018:subscribe.form' is not a component