Ігор Шурма: Зростання приватних грошових переказів з-за кордону – свідчення демографічної катастрофи та майбутнього краху економіки

Ігор Шурма: Зростання приватних грошових переказів з-за кордону – свідчення демографічної катастрофи та майбутнього краху економіки

Істотне збільшення суми приватних грошових переказів з-за кордону в Україну – тривожний показник, який в силу своєї некомпетентності ігнорує нинішня українська влада, - заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма.

За його словами, приватні грошові перекази з-за кордону ростуть четвертий рік поспіль. «Торік українці з-за кордону перерахували своїм сім'ям майже 11 млрд доларів. Це на чверть більше, аніж 2017 року. І кількість подібних операцій продовжує зростати», - заявив опозиціонер.

Ігор Шурма зазначив, що якщо в першому кварталі 2015 року переклади йшли в основному з Росії, то в третьому кварталі 2018 року основним донором стала Польща. «Сьогодні держави Європи є основними роботодавцями заробітчан - 62% переказів саме з них. За обсягами переказів Росію наздогнали навіть США, а також наздоганяє Чехія. Така статистика – свідчення ґрунтовної демографічної кризи, що може призвести до незворотних наслідків в українській економіці», - розповів опозиціонер.

«У нас колосальна проблема з народжуваністю – з кожним роком українців стає все менше й менше. У нас гігантський відтік професійних кадрів. Бомжі, алкоголіки та наркомани за кордон не їдуть. Масово виїжджають талановиті кваліфіковані молоді спеціалісти. Все тому що в Україні добре оплачувану роботу знайти вкрай складно. Ще одна проблема – це соціальне сирітство, коли один з членів сім'ї виїхав на заробітки, а вихованням дітей займається або один з батьків, або взагалі родичі. Так формується відповідне ставлення до родини. Молодь росте, думаючи, що відсутність тата або мами - це норма», - розповів народний депутат.

Ігор Шурма нагадав, що тільки за офіційною статистикою за кордоном живуть понад 3 млн. українців. Ще до 9 млн. - виїжджають на періодичні заробітки.

«Команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вже неодноразово піднімала питання про катастрофічні наслідки трудової міграції - але влада робить вигляд, що нічого не відбувається. Ми готові запропонувати ефективну концепцію стримування міграції та підтримки вітчизняних товаровиробників. Ми вже неодноразово пояснювали, як можна протягом кількох років повернути наших фахівців додому та забезпечити їх гідними умовами праці. Але владі це не цікаво. Все, що вони можуть - це спробувати обкласти приватні грошові перекази додатковим податком. Уже восени, після парламентських виборів, у нас є шанс все змінити. І цим шансом ми обов'язково скористаємося», - підкреслив Ігор Шурма.

05 квітня 2019 14:16
'site2018:subscribe.form' is not a component