Ігор Шурма вимагає притягти до відповідальності керівництво МОЗ за фактами службової недбалості та смерті людей від кору

Ігор Шурма вимагає притягти до відповідальності керівництво МОЗ за фактами службової недбалості та смерті людей від кору

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма, виступаючи 10 квітня в парламенті, закликав прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та чинного президента Петро Порошенко зупинити бардак в медичній галузі.

«У залі парламенту всі зайняті питаннями мови, але хворобу не цікавить, якого кольору у людини шкіра або якою мовою вона розмовляє. Україна - перша в Європі по захворюваності на кір. Більше того, в Сербії, яка на другому місці, кількість випадків інфікування в десять разів менше», - заявив народний депутат.

На доказ своїх слів Ігор Шурма навів дані офіційної статистики: за три місяці 2019 року на кір в Україні захворіло майже 40 000 чоловік, з них більше половини - діти. Всього з початку спалаху кору померло 35 осіб, з них 14 осіб з початку цього року.

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ протягом тільки останнього тижня на кір захворіли 2250 осіб - 1121 дорослий і 1129 дітей. Найбільшу кількість випадків зареєстровано в Тернопільській, Київській, Харківській і Хмельницькій областях та в м Київ.

За словами Ігоря Шурми, після декількох тижнів падіння рівень захворюваності на кір в Україні знову зростає. На це також вплинула передвиборча міграція населення та проведення самих виборів, під час яких здійснювалися масові контакти. Адже основний спосіб інфікування хворобою - повітряно-крапельний.

Народний депутат підкреслив, що найбільший приріст випадків захворюваності на кір в 2018 році в порівнянні з попереднім спостерігався в Україні, Філіппінах і Бразилії. Про це повідомляє ЮНІСЕФ з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я. «Тільки в Україні в 2018 році було зареєстровано 35 120 випадків інфікування, що більше, ніж у другого та третього місць разом узятих. А у нас керівництво МОЗ відмовляється визнавати свої помилки і оголошувати епідемію », - підкреслив Ігор Шурма.

Опозиціонера обурює позиція керівництва держави, яке покриває бездіяльність МОЗ в той час, як від хвороби гинуть українці. Він вважає таку позицію злочином проти українців.

«Епідемію можна було б запобігти або знизити її масштаби, якби міністерством виконувалися всі потрібні протиепідемічні заходи», - заявив народний депутаті закликав притягти до відповідальності посадових осіб Міністерства охорони здоров'я за фактами службової недбалості та смерті людей від кору.

10 квітня 2019 18:38
'site2018:subscribe.form' is not a component