Ігор Шурма: Законопроект про мову – складова передвиборчої кампанії президента

Ігор Шурма: Законопроект про мову – складова передвиборчої кампанії президента

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вважає запропонований владою законопроект про мову №5670-д однією зі складових передвиборчої кампанії Глави держави.

«Як україномовний громадянин та чиновник я маю моральне право говорити про те, що закон про українську мову є не на часі. Я вісім років пропрацював у російськомовному Харкові на посаді заступника міського голови, на посаді заступника голови облдержадміністрації, був депутатом облради, і ніколи проблем з українською мовою у мене не виникало», - заявив Ігор Шурма в кулуарах Верховної Ради.

На переконання опозиціонера, мовний законопроект є елементом передвиборчої кампанії президента. «Тема мови завжди виникає перед виборами, і не консолідує людей, а розділяє. А взагалі статус української мови та права національних меншин прописані в Конституції, яку необхідно просто виконувати», - додав Ігор Шурма.

Представник опозиції нагадав, що після 2014 року на державних посадах опинилися понад триста російськомовних іноземців. «Чому ніхто не говорив про українську мову на держслужбі, коли виступав Квіташвілі, Деканоїдзе, Згуладзе, Абромавичус? Триста іноземців, які приїхали та зайняли керівні посади, були російськомовними. Тобто нинішня влада зробила для української мови на держслужбі набагато більше шкоди, ніж було зроблено за останні десятиліття. Раніше всі звикали до того, що українська мова отримає статус, який прописаний в Конституції. А прихід іноземців, а потім повернення їх закордон, засвідчив елементарне лукавство нинішньої влади», - зауважив Ігор Шурма.


12 березня 2019 17:45
'site2018:subscribe.form' is not a component