Ігор Шурма: Поки МОЗ освоює кошти, туберкульоз «косить» українців

Ігор Шурма: Поки МОЗ освоює кошти, туберкульоз «косить» українців

Як заявив депутат від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма, проблема подолання туберкульозу в Україні – одна з найактуальніших для вітчизняної системи охорони здоров'я. З 1995 року країна втратила від туберкульозу близько 150 тис. своїх громадян.

«Захворюваність на туберкульоз або «хвороба жебраків» – одне з найболючіших питань для України до сих пір. Щорічно в середньому реєструється 30 тис. хворих на туберкульоз, близько 6 тис. помирають від цієї хвороби, і стільки ж стають інвалідами. Україна входить в десятку країн світу з найбільшою кількістю захворювань стійкого до лікування туберкульозу», – заявив опозиціонер.

За словами Ігоря Шурми, боротьба з туберкульозом є предметом міжнародних зобов'язань України в частині виконання положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

«Україна посідає друге місце в Європі з туберкульозу. Це й не дивно при нинішній кризі в сфері громадського здоров'я», – констатував Ігор Шурма.

За словами політика, в Україні майже три роки відсутній головний документ з вирішення проблеми захворюваності на туберкульоз, більш того, в квітні 2018 року уряд скасував навіть обов'язкову флюорографію (ФЛГ). «Мабуть, т. в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун – керівник без вищої медичної освіти – не в курсі, що ФЛГ виявляє не тільки туберкульоз, але і інші захворювання, що не дають явних симптомів такі, як периферичний рак або саркоїдоз», – підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, фахівці Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я вже відкрито заявляють, що обґрунтовано побоюються зростання захворюваності на туберкульоз в ЄС шляхом надання безвізового режиму для українських громадян. ВООЗ попереджав, що проблема лікування цієї хвороби в Україні потребує особливої ​​уваги влади. За даними організації близько 20% випадків туберкульозу в Україні залишаються недіагностованними. При цьому на боротьбу з туберкульозом в 2017 році в Україні було виділено 52 млн. дол. США, 71% з цих коштів – це державне фінансування, 16% - гроші міжнародних організацій. Згідно з новою цільовою програмою загальний обсяг фінансування становить 3,16 млрд грн, з них кошти державного бюджету – 2,37 млрд грн (75%), кошти Глобального фонду – 785,5 млн грн (25%).

«Очевидно, що знову першочерговими питаннями влади стане освоєння грошей. Але, незважаючи на це, команда Уляни Супрун навіть за виділені гроші не в змозі вчасно закуповувати медикаменти на боротьбу з туберкульозом. Саме тому, внаслідок повної некомпетентності керівників МОЗ і невідповідності займаним посадам деяких керівників, темпи зниження захворюваності на туберкульоз майже зупинилися. А ми опинилися на узбіччі цивілізації з гіршим реноме з усіх європейських держав», – зазначив Ігор Шурма.

25 березня 2019 14:11
'site2018:subscribe.form' is not a component