Ігор Шурма: За двома депутатськими запитами ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ відкрито три кримінальні провадження проти Супрун

Ігор Шурма: За двома депутатськими запитами ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ відкрито три кримінальні провадження проти Супрун

Народний депутат від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма звернувся до Генеральної прокуратури України із запитом щодо притягнення до відповідальності посадових осіб Міністерства охорони здоров'я у зв'язку з епідемією кору та летальними випадками від ускладнень, спричинених нею. 

«Ми звернулися до Генеральної прокуратури з проханням вивчити дані судово-медичних експертиз, встановити причини смертей і розслідувати факти, що містять ознаки кримінальних злочинів з боку керівництва МОЗ та встановити винних», – гзаявив Ігор Шурма. Опозиціонер вимагає також надати висновки про своєчасність та якість надання хворим медичної допомоги.

У відповідь на депутатський запит отримано відповідь Печерського управління Нацполіціі про те, що до Єдиного держреєстру досудових розслідувань внесено відомості з запиту народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. Також відкрито відповідне кримінальне провадження за фактами, що мають ознаки кримінального злочину чиновників МОЗ відповідно до частини I статті 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

За словами Ігоря Шурми, на жаль, це не єдиний випадок трагічних для українців наслідків непрофесійних рішень керівництва Міністерства охорони здоров'я України. Він нагадав, що вже протягом трьох років т. в. о. міністра Уляна Супрун обіймає посаду незаконно, не відповідаючи професійним вимогам, не маючи ані громадянства України, ані профільної вищої освіти. Результати її діяльності не тільки завдали матеріальної шкоди державі, а й позначилися на здоров'ї та життях українців. Як приклад опозиціонер навів дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, відповідно до яких рівень захворюваності на кір в Україні перевищує кількість хворих у всіх разом взятих країнах Європи, включаючи і Російську Федерацію. За два роки в Україні захворіло близько 100 000 українців і офіційно від ускладнень померли понад 30 людей. Причина цього – «реформована» система охорони здоров'я, яка позбавляє людей можливості отримати кваліфіковану допомогу. 

Ще по одному з депутатських запитів опозиціонерів Ігоря Шурми та Олексія Білого відкриті кримінальні провадження про нецільове використання та розтрату 575 млн доларів бюджетних коштів. Це відбувалося під час необґрунтованих держзакупівель МОЗ послуг проведення моніторингового дослідження якості вищої медосвіти у міжнародних організацій. Також одне з кримінальних проваджень стосується службової недбалості з тяжкими наслідками і нанесенням збитків державі на суму понад три млн гривень Центром тестування при Міністерстві охорони здоров'я. Розслідування в рамках обох виробництв проводять Подільське і Шевченківське управління Нацполіціі Києва. Процесуальне керівництво здійснюють відповідно місцеві відділи прокуратури № 7 та № 10 столиці.

«Україна платить занадто високу ціну за непрофесіоналізм МОЗ: гинуть люди, розкрадається бюджет, а найстрашніше – руйнується галузь охорони здоров'я, люди позбавляються надії отримати медичні послуги в майбутньому. І, як показують результати наших запитів, правоохоронці та контролюючі органи підтверджують факти посадових злочинів чиновників МОЗ», – резюмував Ігор Шурма.
12 березня 2019 17:54
'site2018:subscribe.form' is not a component