Ігор Шурма: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає відновлення медоглядів в школах

Ігор Шурма: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає відновлення медоглядів в школах

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зареєстрував проект Постанови ВРУ №9269 з вимогою повернути в школи централізовані профілактичні медичні огляди учнів. Про це заявив депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор ШУРМА за підсумками засідання Комітету з питань охорони здоров'я ВР.

Депутат підкреслив, що в Україні відсутня системна робота, спрямована на профілактику та попередження захворюваності у дітей шкільного віку. Міністерство охорони здоров'я, за його словами, скасувавши централізовані профілактичні медичні огляди школярів, отримало погіршення стану здоров'я дітей, їх швидку стомлюваність, високі темпи поширення вірусних захворювань, а також випадки смертей під час занять фізичною культурою.

Парламентарій зазначив, що самостійні проходження медоглядів дорослих і дітей носять найчастіше формальний характер. Ще гірша ситуація в сільській місцевості, де доступ до медичної допомоги взагалі обмежений, додав він.

«Відсутність об'єктивної оцінки здоров'я дітей в результаті призводить до непомірних фізичних навантажень, що може призвести до смертей дітей під час уроків фізичної культури. Сьогодні відповідно до статистичних даних, здоровими можна вважати не більше 25% дітей», – акцентував політик. 

Опозиціонер переконаний, що обов'язковий медичний профілактичний огляд учнів необхідний для раннього виявлення у них захворювань, подальшого їх диспансерного спостереження, планового лікування або реабілітації з метою запобігання масових колективних захворювань. «Такі огляди школярів повинні проводитися відповідно до рекомендацій ВООЗ в рамках міжнародного проекту «Здоров'я та поведінкові орієнтації учнівської молоді», – підсумував Ігор Шурма.

24 квітня 2019 09:42
'site2018:subscribe.form' is not a component