Ігор Шурма: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає притягнути до відповідальності винних у зриві впровадження Закону про трансплантацію

Ігор Шурма: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає притягнути до відповідальності винних у зриві впровадження Закону про трансплантацію

Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вимагає притягнути до відповідальності винних посадових осіб за зрив впровадження Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради у четвер, 28 лютого.

За його словами, через безвідповідальність чиновників Міністерства охорони здоров’я закон про трансплантацію досі не вступив у дію, хоча був ухвалений ще 17 травня 2018 року.

«У прикінцевих положеннях закону було прописане доручення Кабміну забезпечити його впровадження. Тобто МОЗ повинно було розробити підзаконні акти, які б дозволили застосувати цей закон. Починаючи з 17 травня 2018 року по 1 січня 2019 року міністерство не спромоглося розробити жодного підзаконного акту», - наголосив опозиціонер.

Ігор Шурма також звернув увагу на те, що з 1 січня 2019 року призупинив свою дію закон про трансплантацію від 1999 року, натомість новий – не запрацював.

«Міністерство нічого не зробило, щоб хоч якось виправити таку ситуацію. Більше того, воно ігнорує доручення прем’єр-міністра на адресу Уляни Супрун з вимогою забезпечити представництво МОЗу на засіданнях Комітету з питань охорони здоров’я. І цього тижня, коли розроблявся новий законопроект, ніхто з міністерства не прийшов. Зараз вони наполягають на перенесенні терміну дії закону. Чи є гарантія, що до 1 січня вони розроблять усі необхідні підзаконні акти? Жодних гарантій немає», - наголосив опозиційний політик.

Ігор Шурма повідомив, що цього планерного тижня Міністерство охорони здоров’я спробувало проштовхнути зміни до закону про трансплантацію шляхом маніпуляції. «Ще вчора о 17:45 цей законопроект не був зареєстрований апаратом Верховної Ради. А за день до цього під час засідання комітету з питань охорони здоров’я було проголосовано рішення підтримати законопроект. Тексту немає, ніхто його не читав, є тільки порівняльна таблиця. І зараз депутатам, які взагалі не ознайомлені з доопрацьованим текстом, пропонується його розглянути», - розповів парламентарій.

За словами Ігоря Шурми, фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вимагає притягнути до відповідальності винних посадових осіб за зрив впровадження Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині».

«Тепер ми розуміємо, чому Кабмін не висовує на посаду міністра охорони здоров’я Уляну Супрун. Тому що інакше вона стає відповідальною за всі дії Міністерства. А так, нема міністра – нема відповідальності. Тому, якщо упродовж двох років ви не подаєте кандидатуру на посаду міністра, значить у вас коаліції немає і ви несете повну відповідальність за стан справ в галузі охорони здоров’я», - наголосив Ігор Шурма, звертаючись до членів уряду та депутатів від парламентської коаліції.

28 лютого 2019 14:03
'site2018:subscribe.form' is not a component