Ігор Шурма: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на кримінальній відповідальності Супрун, а не на її звільненні

Ігор Шурма: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на кримінальній відповідальності Супрун, а не на її звільненні

Міністерство охорони здоров'я допускає серйозні зловживання і нецільовим чином витрачає бюджетні кошти. Під виглядом закупівель ліків МОЗ вивів з України мільярди бюджетних коштів. Про це з трибуни парламенту заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма.

Він зазначив, що ще в 2014 році Всесвітній Банк виділив на реформу охорони здоров'я в Україні шість мільярдів гривень кредиту. Але професійно непридатні чиновники МОЗ не змогли їх освоїти навіть за чотири роки. Уже 100 мільйонів гривень держава заплатила в якості штрафу за несвоєчасне їх освоєння.

«Це злочин? Так. За нього повинні нести відповідальність чиновники МОЗ. Ще на 100 мільйонів гривень проведено утилізацію прострочених медикаментів, закуплених для України з подачі коаліції міжнародним агентством «Crown Agents», яке займається закупівлями ліків для країн «третього світу». Вітаю нас усіх з тим, що коаліція «Європейська Україна» прирівняла нашу державу до «третього світу», – заявив народний депутат.

Також він заявив про встановлену Рахунковою палатою розтратою МОЗ бюджетних коштів за результатами перевірки його депутатського звернення. Згідно звіту Палати, три роки тому на рахунки «Bank of America» МОЗ під керівництвом Уляни Супрун перерахував 16 мільярдів гривень на закупівлі медикаментів. З тих пір не відбулося ні повернення грошей в бюджет, ні закупівель медикаментів.

«Це – кримінальний злочин. Уляна Супрун зі спільниками повинна понести за це кримінальну відповідальність. Тому не на її звільнення ми наполягаємо, це було б для неї індульгенцією, а на відповідальності згідно з українським законодавством. Злочини проти українського народу повинні бути невідворотно покарані», – підкреслив Ігор Шурма.

29 травня 2019 15:15
'site2018:subscribe.form' is not a component