Ігор Шурма: Необхідно терміново провести перепис населення і закріпити законом періодичність перепису кожні 10 років

Ігор Шурма: Необхідно терміново провести перепис населення і закріпити законом періодичність перепису кожні 10 років

Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма.

Як заявив опозиціонер, на українській економіці вкрай важко відображається втрата її головного ресурсу – людського капіталу, відтік якого ставить під загрозу відтворення трудового ресурсу. Всеукраїнський перепис населення проводився в 2001 році – 18 років тому. У 1991 році в Україні проживало майже 52 млн осіб, а станом на 1 січня 2016 року – 42,760 млн осіб без урахування відтоку через трудову міграцію. Причиною відмови від проведення чергового перепису в Україні, дату якого кілька разів відсували, називають неможливість знайти 1 млрд грн для проведення перепису.

«Люди масово виїжджають з України, в першу чергу молодь, прискорюється процес старіння населення, смертність вже втричі перевищує народжуваність, зростає відсоток людей старшого віку, зменшується частка працездатних. Це збільшує економічне навантаження на працездатне і працююче населення, ставлячи під загрозу соціальні виплати. В Україні ж на сьогоднішній день відсутні чіткі статистичні дані щодо кількості громадян, які проживають на території України, їх освіти, міграційної активності, статі, сімейного стану і т. п.», – заявив Ігор Шурма.

Наслідком цього він назвав відсутність реальних соціально-демографічних даних населення України, необхідних для ефективного управління державою.

«Зараз світова боротьба ведеться вже не за енергетичні ресурси, а за трудові, так як не вистачає робочої сили. І те, що сьогодні велика частина європейських країн пом'якшує вимоги до тих, хто може легально працювати на їхніх ринках праці, про щось та говорить», – зазначив політик.

Ігор Шурма акцентував увагу на тому, що для вирішення проблеми обліку громадян ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує на законодавчому рівні (законопроект №7344 від 29.11.2017 р.) закріпити положення про проведення перепису населення не рідше, ніж один раз на десять років, і припинити ухилятися від її проведення Кабінетом Міністрів України.

04 липня 2019 13:49
'site2018:subscribe.form' is not a component