Ігор Шурма: Необхідно провести аудит медичної реформи і притягнути до відповідальності винних у фінансуванні 700 тисяч недійсних декларацій

Ігор Шурма: Необхідно провести аудит медичної реформи і притягнути до відповідальності винних у фінансуванні 700 тисяч недійсних декларацій

«Сьогодні всіх цікавить питання, на якому етапі перебуває реалізація реформи охорони здоров'я. Тут відповідь однозначна – як такої реформи в Україні немає!» – заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма.

Як вважає парламентарій, реформа провалена через відсутність як концепції розвитку системи охорони здоров'я, так і детальної стратегії її впровадження. А закон про медичну реформу №2168-VIII є «разовим» документом зі зміни схеми фінансування в організації охорони здоров'я населення.

Більш того, цим законом передбачено норму щорічного фінансування сфери охорони здоров’я на рівні не менше 5% ВВП. Однак парадокс полягає в тому, що через три місяці ті ж самі депутати, голосуючи за бюджет 2019 року, заклали іншу норму – трохи більше 3%. Відповідно, парламент і уряд від початку припускали, що ані «відреформована» первинна ланка медицини, ані, тим більше, вторинна – шансів на успіх не матимуть, вважає опозиціонер.

«МОЗ та Національна служба охорони здоров'я звітують про укладення договорів з більш ніж 25 мільйонами громадян і одночасно констатують, що 700 тисяч декларацій визнані недійсними. Але хто тоді відповість за нецільове використання бюджетних коштів на суму 260 млн грн, і хто ці гроші поверне?» – обурений народний депутат.

Якщо ж 700 тисяч громадян розірвали декларації з фальсифікаціями, то де ж тоді кримінальні справи за цими фактами, задається питанням опозиціонер. «Очевидно, що необхідно провести аудит медичної реформи, яка на сьогодні не виконується, незважаючи на прийнятий закон», – підкреслив Ігор Шурма.

05 червня 2019 10:30
'site2018:subscribe.form' is not a component