Ігор Шурма: Медична реформа Супрун – реформа без грошей і майбутнього

Ігор Шурма: Медична реформа Супрун – реформа без грошей і майбутнього

Нинішня влада не хоче брати на себе відповідальність за бездіяльність Міністерства охорони здоров’я, тому не призначає Уляну Супрун на посаду міністра. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма в ефірі телеканалу «44».

За його словами, той факт, що влада досі не призначає Уляну Супрун міністром, говорить про те, що український уряд фактично є неповноцінним протягом вже 2,5 років. «В установчих документах Кабінету Міністрів немає посади «тимчасово виконуючий обов’язки міністра». Або міністр є, або його немає», – зазначив опозиціонер.

Він також зазначив, що зараз неможливо обговорювати медичну реформу в МОЗі, тому що ніякої реформи по-факту немає. «Реформа відбувається тоді, коли ми розуміємо, що будуємо та куди рухаємось. Реформа – це коли є прийнята концепція розвитку національної системи охорони здоров’я. Коли є стратегія поетапного впровадження тих всіх пунктів у вигляді прийняття законів, постанов Кабінету Міністрів, наказів МОЗ, рішень обласних та міських рад – ось тоді ми вибудовуємо систему і говоримо про реформу. Сьогодні цього в Україні немає», – акцентував опозиціонер.

Народний депутат обурений фактом шантажу з боку Уляни Супрун, яка стверджує, що її відсторонення призведе до того, що хворі не отримають ліки. «В Наказі МОЗ від 27.09.2018 р. №1754 «Про розподіл протитуберкульозних препаратів, закуплених за кошти державного бюджету 2017 року» йдеться також про розподіл препаратів і вакцин. Наказ підписав заступник міністра. Розподіл ліків підписав бухгалтер. Навіщо нас дурити, що нема кому розподіляти?» – зазначив опозиційний політик.

Ігор Шурма впевнений, що кандидатура Супрун не вноситься на голосування для призначення її міністром через те, що влада не хоче нести відповідальність за провали МОЗ. «За три роки за межі України вивели 16 млрд гривень, які є бюджетними коштами. Назад повернули лише 10 млрд гривень. А 6 млрд гривень невідомо де гуляють. Невідомо, коли і від кого поступлять так звані «дешеві ліки», про які зараз всі говорять. В 2019 році гроші на ці ліки не виділялися, їх не закуповували, і жодного слова не було сказано навіть про тендер, який має бути», – підсумував опозиціонер.

13 лютого 2019 15:25
'site2018:subscribe.form' is not a component