Ігор Шурма: Ігноруючи проблему туберкульозу, Супрун перетвориться із «гирі» на ногах влади на «кандали» для неї

Ігор Шурма: Ігноруючи проблему туберкульозу, Супрун перетвориться із «гирі» на ногах влади на «кандали» для неї

Поки для всього світу проблема туберкульозу залишається під №1, чинна українська влада просто ігнорує її. Очільницю Міністерства охорони здоров’я Супрун та її команду просто не хвилюють десятки тисяч смертей українців від цієї хвороби. Вчасно не подається програма боротьби з епідемією, не проводиться своєчасна закупівля препаратів. На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма, виступаючи з трибуни парламенту в середу, 24 квітня.

Він зазначив, що Всесвітня організація охорони здоров’я та Глобальний фонд вивели проблему туберкульозу на найвищий рівень. Зокрема, зараз розробляється програма до 2035 року щодо поетапного подолання цієї хвороби. І Україна теж повинна брати в ній участь. Більше того, боротьба з туберкульозом є предметом міжнародних зобов’язань нашої країни в частині виконання положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Але незважаючи на це, в самій Україні зазначена проблема жодним чином не вирішується і навіть ігнорується.

«Ви тільки вдумайтеся: щороку від туберкульозу в Україні вмирають 10 тисяч людей. Кожного дня виявляють 10 нових хворих, в тому числі й дітей. З 1995 року, коли у нас було оголошено епідемію, від туберкульозу померло вже 150 тисяч українців. У зв’язку з від’їздом лікарів на роботу за кордон не стає укомплектованих штатів у протитуберкульозних лікарнях. Немає лікувати кому, та й немає чим», – заявив Ігор Шурма.

Поки парламент пишається «безвізом», зазначив народний депутат, фахівці європейського бюро ВООЗ заявляють, що побоюються зростання захворюваності на туберкульоз в ЄС через надання безвізового режиму для громадян України.

«Я вам мушу сказати, що «безвіз» як відкрився, так і закриється, а то й захлопнеться, якщо Україна нічого не робитиме. Для того, щоб була боротьба з туберкульозом, потрібно прийняти відповідну програму. Стара програма закінчилася в 2016 році. Наступного року Кабмін почав розробляти концепцію нової програми. І знаєте, коли її подали на розгляд Комітету з питань охорони здоров’я? У січні місяці 2019 року. Два роки ніхто не подавав, а нам розповідають про якусь боротьбу», – наголосив Ігор Шурма.

Він підкреслив, що тільки 5 березня 2019 року наказом №505 МОЗ було здійснено розподіл протитуберкульозних препаратів, закуплених в 2017 році. Це означає, що два роки ніякої суттєвої боротьби не велося. 16 млрд грн було виведено за кордон – і на сьогоднішній день немає ані ліків, ані повернених грошей.

«Нам сьогодні пропонують на Комітеті шляхом голосування восьми чоловік затвердити урядову програму. Ви думаєте з міністерства хтось прийшов? Ні. Я розумію, що у Супрун освіти немає, але хтось же там повинен знати право? Давайте повернемося до Конституції, в ч. 1 статті 58 закріплено положення щодо неприпустимості зворотної дії законів та нормативних актів. Ну не знає про це т. в. о. МОЗ, але чому депутатів змушують «заднім числом» списати мільярди бюджетних коштів та затвердити програму? Хочу наголосити уряду та провладній коаліції: Супрун була гирею на ваших ногах, але з такими «успіхами» вона перетвориться ще й на ваші кандали», – підкреслив Ігор Шурма.

24 квітня 2019 13:35
'site2018:subscribe.form' is not a component