Ігор Шурма: Ігнорування владою епідемії кору перетворить Україну на державу-ізгоя

Ігор Шурма: Ігнорування владою епідемії кору перетворить Україну на державу-ізгоя

Влада ігнорує факт епідемії кору в країні. Це не тільки відбивається на здоров’ї та життях українців, а й погіршує міжнародний імідж України. На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма під час виступу з трибуни парламенту.

«Коли в Брукліні було зафіксовано 300 випадків кору, там було оголошено надзвичайний стан. В Україні протягом трьох років 95 тисяч людей захворіли на кір, 35 людей померло – і жодної реакції з боку влади. Більше того, вони навіть не вважають це епідемією», – зазначив Ігор Шурма.

Він наголосив, що ще у 2017 році на Комітеті з питань охорони здоров’я Верховної Ради піднімалося питання щодо необхідності створення оперативного штабу з реагування на ситуацію з кором в Україні. А коли дане рішення було направлено в МОЗ, то в 2018 році прийшла відповідь, що штаб працює, а ріст захворювання на кір – плановий.

«Що цей штаб робить – нам незрозуміло. Ми незалежна Україна, а таке відчуття, що в мізках окремих чиновників живе найгірший варіант «гомо совєтікуса», – обурився політик.

Народний депутат зазначив, що звернувся до Генеральної прокуратури та Національної поліції з проханням розглянути дану ситуацію та притягнути до відповідальності посадових осіб, які допустили такий стан справ у державі.

«Ми вимагаємо, щоб притягнули до відповідальності керівників МОЗ. А нам відповідають, що у Вінницькій, Івано-Франківський, Закарпатській областях порушені кримінальні справи проти лікарів, які допустили смерті людей від кору. Але лікарі працюють в тих умовах, які їм створює керівництво, і роблять все можливе. Ми вбачаємо проблему саме у непрофесійній роботі керівників МОЗ», – акцентував опозиціонер.

Він висловив побоювання, що без швидкого вирішення проблеми Україна стане країною-ізгоєм. «Сьогодні поляки вже піднімають ґвалт, тому що у них є випадки кору, і вони це пов’язують з працівниками з України. Навіть в США говорять, що кір туди завезли хасиди, які були в Україні. Я в черговий раз звертаюся до ще діючого президента. Якщо ви не наведете лад в системі охорони здоров’я – це буде вічним тягарем на ваших ногах, і саме ви нестиме відповідальність за здоров’я та життя українців», – підкреслив Ігор Шурма.


 

12 квітня 2019 16:12
'site2018:subscribe.form' is not a component