Ігор Шурма: Епідемія кору в Україні - наслідок непрофесійного управління органами охорони здоров'я галуззю, їх повна деградація

Ігор Шурма: Епідемія кору в Україні - наслідок непрофесійного управління органами охорони здоров'я галуззю, їх повна деградація

Народні депутати – члени Комітету з питань охорони здоров'я обурені бездіяльністю керівництва МОЗ у ситуації із замовчуванням реальної статистики захворювання на кір, що загрожує здоров'ю українців. Про це заявив під час брифінгу народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма в середу, 6 лютого.

«Вчора Комітет з питань охорони здоров'я вирішив звернутися до Президента України Петра Порошенка з вимогою скликати засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) в зв'язку з епідеміологічною ескалацією», - повідомив народний депутат.

Він упевнений, що в такій критичній епідеміологічній ситуації спеціально створений штаб при МОЗ повинен засідати цілодобово для оперативного реагування на темпи захворюваності.

Ігор Шурма підкреслив, що найбільше на кір у всьому Європейському регіоні в 2018 році хворіли саме українці. В Україні більш часто на кір хворіють саме діти - 60,5%, в тому числі у віці до року.

Депутат в чергове акцентував увагу на тому, що епідеміологічний підйом захворюваності на кір спостерігається в Україні вже третій рік поспіль. За цей час зареєстровано понад 71,5 тис. випадків захворювань.

«Такої кількості хворих не реєструвалося в жоден з піків захворюваності за останні 15 років в Україні, - пояснив Ігор Шурма, - від ускладнень кору за цей період померло 27 хворих (2017 - 5, 2018 - 16, початок 2019 - 6)».

Всього з 28 грудня 2018 року до 1 лютого 2019 року на кір в Україні захворіло 15 095 осіб - 6 364 дорослих і 8 731 дитина. Минулого тижня, за його словами, від ускладнень кору помер 1 дорослий українець. Загалом, вже в цьому році померло 6 осіб, серед яких 2 дитини. У 2018 році кір забрав 16 життів.

Ситуація повторюється з року в рік. Так, 16 січня 2018 року на засіданні народні депутати - члени Комітету, заслухавши інформацію МОЗ, вже звертали увагу на неефективність роботи його штабу.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вимагає відзвітувати МОЗ про заходи, що вживаються з метою забезпечення епідемічного благополуччя населення та недопущення подальшого розповсюдження цієї інфекції», - заявив Ігор Шурма. «Ми вимагаємо від Міністерства охорони здоров'я щотижня публікувати на офіційному сайті дані про показники охоплення вакцинацією», - заявив депутат.

Також, на думку Ігоря Шурми, прозорим повинен стати розрахунок потреби у вакцинах для населення з урахуванням реальної їх наявності в регіонах України. Це стосується необхідності відзвітувати Міністерству охорони здоров'я про підписані договори щодо закупівлі імунобіологічних препаратів за 2015 - 2018 роки.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вимагає від правоохоронних органів розглянути факти, що містять ознаки кримінальних злочинів, встановити винних серед керівництва МОЗ, діяльність якого призвела до смерті людей», - заявив депутат. Він вимагає провести розслідування причин смертей, викликаних захворюванням на кір, а також причин несвоєчасно наданої допомоги хворим.

Всі ці кричущі події навколо Міністерства охорони здоров'я наочно демонструють його повну деградацію. Тому принциповою є вимога до уряду - ліквідувати безлад, який відбувається в сфері охорони здоров'я, внаслідок якого ми вже отримали епідемію кору в Україні.

Нагадаємо, що 29 березня 2017 року уряд В.Гройсмана ліквідував санітарно-епідеміологічну службу України, передавши її функції в службу безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

У той же час епідеміями та спалахами інфекційних захворювань в нашій країні також займається й державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки.


06 лютого 2019 16:53
'site2018:subscribe.form' is not a component