Ігор Шурма: Епідемія кору зі смертельними випадками в Україні – наслідок бездіяльності Міністерства охорони здоров’я

Ігор Шурма: Епідемія кору зі смертельними випадками в Україні – наслідок бездіяльності Міністерства охорони здоров’я

За три роки кількість хворих на кір в Україні досягла 72 тисяч, що є красномовним прикладом непрофесійної роботи нинішнього керівництва МОЗ. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма під час брифінгу в Верховній Раді в п’ятницю, 8 лютого.

Політик обурений тим фактом, що в Україні досі не оголошено епідемії кору, адже кількість хворих в 2018 році перевищила більш ніж в 2 рази кількість хворих в усіх країнах Євросоюзу разом. «Сьогодні спалах кору – навіть в Міністерстві охорони здоров'я, де захворіли 12 охоронців, 2 юристи, і 1 помічник Уляни Супрун. І це ще один показник брехні Супрун, адже нещодавно бачили фотографії і репортажі, де т. в. о. Супрун під камери показувала: «Я вакцинована і весь апарат МОЗ є вакцинований». На сьогодні вже зафіксовано 30 смертей від цієї хвороби, серед яких діти та жінки», - зауважив опозиціонер.

Народний депутат навів приклад іншої неправдивої інформація, яку розповсюдила Уляна Супрун. «Коли її справу передали до суду та відсторонили від посади, вона заявила про те, що її відсутність призведе до того, що 619 мільйонів гривень, на які закуплені ліки з бюджету 2019 року, не розподіляться і від цього постраждають хворі. В цей же час Супрун їде в Америку з робочим візитом, не зрозуміло для чого», - зазначив опозиційний політик.

Також він наголосив, що в 2019 році гроші на ліки не виділялися, вони не закуповувалися, і жодного слова не було сказано про майбутній тендер. «Більше того, лише 11 лютого постійна робоча група при МОЗі з числа активістів під головуванням заступника міністра охорони здоров’я - Стефанишиної засідатиме і визначатиме, хто закуповуватиме медикаменти в 2019 році», - зазначив він.

За його словами, інша неправда полягає в тому, що існує наказ МОЗ про надання права підпису договорів, який дозволяє Супрун підписувати договори на закупівлю та розподіл ліків. «Наказ №1114 від 13.06.2018 – це розподіл ліків для хворих після трансплантації. Наказ №1754 у 2018 році – це розподіл туберкульозних препаратів, протитуберкульозних, і вакцин, і це все за підписом заступника міністра», - відзначив опозиційний політик.

Народний депутат підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає знайти тих, хто понесе відповідальність за абсолютну бездіяльність в МОЗ, яка призвела до епідемії кору з летальними наслідками. «Якщо Супрун захочуть призначити міністром та її підтримає Президент України, підтримає Кабінет Міністрів, Голова Верховної Ради, громадські активісти, то внесіть її кандидатуру в зал, проголосуйте за неї і нехай хтось несе повну відповідальність за те, що відбувається сьогодні в Україні в охороні здоров'я», - звернувся Ігор Шурма до колег по парламенту.
09 лютого 2019 12:03
'site2018:subscribe.form' is not a component