Ігор Шурма: Більшість українських студентів закордоном не повернуться в Україну через відсутність перспектив

Ігор Шурма: Більшість українських студентів закордоном не повернуться в Україну через відсутність перспектив

Про це під час пленарного засідання парламенту заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма у вівторок, 5 лютого, коментуючи проекти постанов №9505 «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» та №9506 «Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук». 

Ігор Шурма закликав депутатів проголосувати за цей проект постанови, але й звернути увагу на той факт, що талановита українська молодь, яка навчається закордоном, очікує не тільки на стипендії, а й хоче мати перспективи в Україні для подальшого професійного розвитку. «Велика кількість українських студентів, які навчаються в інститутах та університетах Польщі, Чехії, Словаччині, Німеччині, ставлять під великий сумнів факт повернення в Україну після навчання. Не через те, що вони не люблять свою державу, а через те, що вони не матимуть тут перспектив», – наголосив він. 

Опозиціонер обурився тим, що в країні нараховується тільки 7 тисяч молодих вчених, які хочуть жити в Україні та розвивати її науку, але тільки 30 з них зможуть отримати матеріальне заохочення. Народний депутат переконаний, для того, щоб мати в Україні кваліфікованих фахівців, потрібно змінити всю систему, а не вкладати гроші тільки в стипендії та разові премії. «Ми хочемо мати справжніх професіоналів – вчителів, лікарів, інженерів, конструкторів. До тих пір, поки не буде достатньо наповнений бюджет, не доводиться розраховувати на те, що будуть виділятися великі кошти на медицину, на культуру, освіту. Потрібна працююча економіка. Щоб запрацювала економіка, потрібен мир. Тільки в такій послідовності ми зможемо змінити всю систему», – резюмував Ігор Шурма.

Більшістю голосів проекти постанов «Про Премію
Верховної Ради України молодим ученим» (236 – ЗА) та
«Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук» (238 – ЗА) були
прийняті Верховною Радою.
05 лютого 2019 16:56
'site2018:subscribe.form' is not a component