Ігор Чумаченко: Монетизація субсидій обернулася проблемами для тисяч запорожців

Ігор Чумаченко: Монетизація субсидій обернулася проблемами для тисяч запорожців

Нова авантюра влади з монетизації пільг сповнена прорахунків і стане додатковим навантаженням для місцевих бюджетів. Про це заявив депутат Запорізької міськради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Чумаченко.

Депутат зазначив, що хоча реформа стартувала менше місяця тому, вона вже викликала безліч проблем, неврахованих на етапі її розробки. На думку Чумаченка, впровадження будь-якої реформи вимагає досконалого попереднього вивчення. «Коли ж мова йде про реформу, яка стосується в цілому семи мільйонів сімей, ціна будь-якої помилки дуже висока. Тому слід було заздалегідь провести оцінку ризиків і наслідків монетизації. Але цього зроблено не було», – підкреслив політик.

Незважаючи на те, що влада визнає наявність проблем і обіцяє їх вирішити, реальні терміни не озвучуються. На думку експертів, монетизація з її наслідками ляжуть на плечі місцевих бюджетів, оскільки на весь рік виплат з центру попросту не вистачить. 

«Останнім часом в громадську приймальню ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ звертаються городяни з приводу проблем, що виникли після набрання чинності закону про монетизацію субсидій. Так, в місті близько тисячі людей не можуть отримати гроші через інвалідність. Але управління соцзахисту вже склало списки, і фахівці доставлятимуть людям субсидію адресно», – розповів депутат.

Ще одна проблема – система нарахувань і виплат коштів. «Оскільки механізм передбачає виплату грошей по субсидії постфактум – на наступний місяць після отримання послуг ЖКГ, в разі смерті людини отримувати кошти рідні померлого не зможуть – їм доведеться вносити повну оплату. Хоча людина прожила, скажімо, 29 днів з 30, і держава не має права змушувати родичів оплачувати повну вартість комунальних послуг», – акцентував він.

Ігор Чумаченко переконаний, що всі ці проблеми необхідно вирішувати на державному рівні. Тому на наступну сесію міськради він винесе проект звернення до уряду з пропозиціями розглянути та вирішити питання втілення цієї реформи в регіонах.

22 березня 2019 11:48
'site2018:subscribe.form' is not a component