ГПУ закрила провадження проти Вадима Новинського за безпідставними обвинуваченнями Драбинко

ГПУ закрила провадження проти Вадима Новинського за безпідставними обвинуваченнями Драбинко

Генеральна прокуратура України припинила кримінальне переслідування народного депутата, лідера партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» Вадима Новинського в рамках так званої «церковної справи».

Справу закрито відповідною постановою слідчого ГПУ від 26 липня 2019 року. Про це «Українським новинам» повідомив адвокат Вадима Новинського Олег Татаров.

Адвокат нагадав, що з моменту порушення згаданої справи ГПУ пройшло вже більше п’яти років, а з моменту зняття з Вадима Новинського депутатської недоторканності на прохання Юрія Луценка - 2,5 року. У листопаді 2016 року Верховна Рада всупереч рішенню Регламентного комітету дала згоду на зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності члена фракції «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» Вадима Новинського за звинуваченнями колишнього митрополита УПЦ Олександра Драбинко, які в ході розслідування виявилися помилковими.

«Весь цей час Вадим Владиславович перебував у статусі свідка. Офіційної підозри йому ніхто не вручав, хоча по факту, виходячи з процесуальних документів ГПУ, слідство розглядало його як підозрюваного у скоєнні якогось злочину. Це грубе порушення основних громадянських прав і свобод, а також принципу презумпції невинності. Такий підхід свідчить про те, що саме досудове розслідування було формальним і переслідувало зовсім іншу мету - маніпулювання громадською думкою в політичних цілях», - сказав Татаров.

Адвокат підкреслив, що в ході розгляду клопотання до ГПУ суд взагалі не знайшов ніяких фактів, що підтверджують причетність Вадима Новинського до вчинення якого б то не було кримінального злочину.

14 серпня 2019 14:36
'site2018:subscribe.form' is not a component