Геннадій Труханов: Наше завдання – створити лобі місцевого самоврядування в парламенті, щоб відстоювати інтереси людей на місцях

Геннадій Труханов: Наше завдання – створити лобі місцевого самоврядування в парламенті, щоб відстоювати інтереси людей на місцях

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК йде на парламентські вибори для того, щоб голос місцевого самоврядування був почутий у Верховній Раді. Про це в ефірі телеканалу «ICTV» заявив мер Одеси Геннадій Труханов.

За його словами, сьогодні саме опозиція представляє органи місцевого самоврядування та місцеву владу. За даними соціологічних опитувань, саме вона має найбільшу довіру в людей у порівнянні з іншими структурами державної влади.

«Наше завдання зробити так, щоб голос місцевого самоврядування, мерів міст був почутий в парламенті, чого не було до цих виборів. Про це я говорю відповідально, дивлячись на те, як у нас реалізуються проекти. Справжньої децентралізації за останні п'ять років так і не відбулося. Так, частково відбулася передача повноважень державних органів влади на місця. Але паралельно нам передали ще й навантаження. Наприклад, тепер ми повинні фінансувати ПТУ, виплачувати пільги, які призначаються з центру», – заявив Геннадій Труханов.

Він розповів, що на початку кожного фінансового року йде боротьба центру і регіонів за розподіл коштів державного бюджету. «Це справжня бійка, адже багато кому в Києві не подобається така наша фінансова незалежність. І у нас намагаються відібрати акциз, щоб ми не «жирували». Так, будівельне лобі постійно намагається зняти ті 4%, які наше місто отримує від забудови житлового фонду, і до 10% від інших будівництв. Ми постійно в напрузі, ми не можемо планувати, тому що не знаємо, які рішення приймуть депутати», – підкреслив політик.

При цьому, зазначає Геннадій Труханов, те ж будівельне лобі існує в парламенті при повній відсутності там лобі місцевого самоврядування.

«Тому нам необхідно в найкоротші терміни в цьому складі парламенту таке лобі створити, щоб люди на місцях змогли впевнено планувати свою діяльність», – резюмував мер Одеси.

11 червня 2019 14:00
'site2018:subscribe.form' is not a component