Фонд Бориса Колеснікова відправляє сто переможців конкурсу «Авіатор 2019» на престижний форум до Франції

Фонд Бориса Колеснікова відправляє сто переможців конкурсу «Авіатор 2019» на престижний форум до Франції

12 квітня, в День авіації та космонавтики, Фонд Бориса Колеснікова підбив підсумки всеукраїнського студентського конкурсу «Авіатор 2019» та оголосив імена ста його переможців. Вони були нагороджені сертифікатами на поїздку на Міжнародний авіакосмічний салон Ле Бурже до Франції.


У нинішньому навчальному році в «Авіаторі» взяли участь 8 500 студентів з 50 технічних та авіаційних вузів країни. Вони пройшли чотири відбіркових етапи: тестування з історії та теорії галузі, технічної англійської, точних наук, а також захистили бізнес-кейси перед експертами в фіналі проекту.

У конкурсне журі увійшли: Антон Волов, випускник Гарвардського університету, володар стипендії «Майбутні лідери в транспорті» Eno Center for Transportation (США); Олександр Черепанов, експерт авіаційної галузі; Максим Гладських, керівник департаменту із академічних зв'язків «Прогресстех-Україна»; Євген Іванов, директор представництва Emirates в Україні. Очолив команду професіоналів відомий авіаконструктор Дмитро Ківа.

Фахівці зазначають - з року в рік проекти конкурсантів стають складнішими, професійнішими, охоплюють широкий спектр тем. Цього разу вони стосувалися використання технологій доповненої реальності, боротьби з аерофобією, скорочення витрат чартерних рейсів, створення онлайн-платформ, боротьби із забрудненням, управління повітряним рухом, розробок дронів з різними завданнями та функціями, впровадження прогресивної системи надання медичної допомоги на борту літака тощо.


«Формат «Зацікав інвестора», обраний для фінального етапу «Авіатора», дозволив студентам розкритися, вступити в діалог з членами журі, представити роботи в практичному аспекті, продемонструвати творчий потенціал. Ми спостерігаємо, як формується інтелектуальна складова української авіації, і я бачу в цьому велику заслугу Фонду Бориса Колесникова. Той факт, що щорічно сто молодих авіаторів стають гостями найбільших міжнародних авіасалонів, переоцінити неможливо. Це величезний внесок в розвиток української науки та освіти», - поділився враженнями Євген Іванов, член журі проекту.

Президент Фонду привітав сто кращих студентів з блискучою перемогою в конкурсі та майбутньою поїздкою на престижний авіафорум Ле Бурже в Париж. «Наша країна внесла гідний внесок в історію світової космонавтики та авіації. І, незважаючи на те, що за останні п'ять років ми не випустили жодного літака, дивлячись на наших переможців, я абсолютно впевнений в майбутньому української авіації та в майбутньому нашої молоді. Серед їхніх робіт є хороші масштабні розробки в галузі безпілотних літальних апаратів, навіть є пропозиція щодо зменшення Boeing 787 Dreamliner. Конкурсна комісія розгляне 4-5 проектів переможців на виділення додаткового гранту для створення ними та їхніми командами власного бізнесу», - зазначив Борис Колесніков.


Поїздка студентів до Франції відбудеться в червні. На авіафорумі вони побачать новинки та кращі досягнення світової авіакосмічної галузі, поспілкуються з професіоналами, пройдуть майстер-класи, а також відвідають відомий парк розваг Діснейленд.

«Бувають дні, значення яких можна оцінити тільки з часом. Мені здається, сьогодні у мене саме такий день. У своє професійне свято я отримав чудовий подарунок - можливість побувати в Парижі разом з конкурсантами з інших вузів та міст, стати частиною великого світу авіації, а в майбутньому - поповнити ряди технічної та авіаційної еліти України», - розповів Олег Міхайлютенко, переможець конкурсу «Авіатор 2019» із Запорізького національного технічного університету.


Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова двічі ставав переможцем Національного рейтингу благодійників в номінації «Краща благодійна організація з бюджетом від 10 до 100 млн грн., вкладених у розвиток науки та освіти України». Щорічно до освітніх проектів Фонду («Авіатор», «Морська справа», «Залізничник», «Програміст», «Агро», «Архітектор» та «Харчові технології») приєднуються тисячі талановитих та цілеспрямованих студентів, які планують впроваджувати власні розробки та розвивати стартапи у вітчизняних галузях.


12 квітня 2019 18:35
'site2018:subscribe.form' is not a component