Фонд Бориса Колеснікова організував поїздку українських студентів на престижний форум в Мілан

Фонд Бориса Колеснікова організував поїздку українських студентів на престижний форум в Мілан

C 12 по 15 березня тридцять переможців всеукраїнського освітнього проекту «Архітектор 2019» побували в Італії. Поїздку організував благодійний Фонд Бориса Колеснікова - ініціатор проведення конкурсу для талановитих молодих архітекторів та будівельників.

Студенти профільних вузів України протягом чотирьох місяців змагалися за головний приз - візит на провідну європейську галузеву виставку Made Expo 2019. З 1 300 конкурсантів до фіналу дійшли 85; вони захистили перед експертами галузі власні дизайн-проекти. Переможцями стали 30 авторів найперспективніших розробок та отримали можливість вирушити в Мілан.

У форумі Made Expo 2019 взяли участь близько 1 000 експонентів. Понад 100 тисяч людей стали гостями заходу, серед них - і майбутні українські фахівці. Студенти побачили чотири спеціалізовані виставки на одному майданчику, які продемонстрували все найкраще, що може запропонувати глобальний ринок: матеріали, будівельні системи, вікна та двері, рішення для огороджувальних конструкцій, обробки, поверхні, програмне та апаратне забезпечення.


У нинішньому році учасники форуму зробили акцент на двох аспектах - міській інфраструктурі та основних складових сучасного життя: комфоті, безпеці та інноваціях. Юні архітектори та будівельники вивчили тенденції, тренди та новинки у всіх аспектах галузі: від планування будівництва до маркетингу нерухомості.

Фонд Бориса Колеснікова також організував для українських студентів дводенний архітектурний тур Міланом. Вони в супроводі італійських архітекторів Франчески Ачербоні та Пьерфранческа Сачердоті ознайомилися з кращими зразками класичної архітектури: Аркою Миру, Парком Семпіоне, театром Ла Скала, Галереєю Віктора Еммануеля II, Площею Дуомо та Міланським собором. На юних архітекторів та будівельників чекав візит до Державного університету, Бібліотеки Фонду Фельтрінеллі, кварталу Порта Нуово та сучасного району CityLife, на віллу Некк-Кампільо, майстер-класи на вулицях Мілана, лекції від фахівців про особливості архітектури міста - від древньої готики до постмодернізму.


 «Мілан є культурним та архітектурним центром Італії. За чотири дні наші переможці побачили екологічні та інноваційні будівельні рішення, доторкнулися до пам'ятників з давньою історією. Майбутні фахівці змогли перейняти передовий досвід у відомому архітектурно-дизайнерському бюро Італії - One Works, поспілкуватися з одним з керуючих партнерів Леонардо Каваллі. Побували хлопці і в Європейському інституті дизайну IED Istituto Europeo di Design - провідному вузі Європи в галузі моди, дизайну, візуального мистецтва та комунікацій, відвідали профільні заняття. Сьогодні ми даємо молоді нові знання та мотивацію, а завтра вона сконструює оригінальні споруди та зведе нові міста», - розповіла Софія Мудрик, директор благодійного Фонду Бориса Колесникова.


Студенти зазначили, що повертаються в Україну з новим досвідом та найяскравішими враженнями. «Для мене поїздка в Італію стала джерелом натхнення. Стародавні собори вселяють трепет та благоговіння, а сучасні будівлі створюють ділову або затишну атмосферу, допомагають зосередитися. В архітектурному турі ми побачили приклади гармонійного поєднання функціональності та естетики, форми та призначення. Екскурсія новими районами Мілана - справжнє одкровення. Вони не менш популярні, ніж звичні туристичні маршрути. Це новий стандарт міського будівництва, величезна пішохідна зона, красива та безпечна. В майбутньому саме ми реалізуємо подібні проекти в нашій країні», - розповіла переможниця конкурсу з Чернівецького національного університету Вікторія Угорська.

Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова реалізує проект «Архітектор» втретє. У 2014 році переможці конкурсу відвідали Тиждень архітектури та дизайну в Японії, а в 2018-му - побували в архітектурному турі в Об'єднаних Арабських Еміратах.

15 березня 2019 15:22
'site2018:subscribe.form' is not a component