Фонд Бориса Колеснікова нагородив переможців проекту «Архітектор 2019» поїздкою до Італії

Фонд Бориса Колеснікова нагородив переможців проекту «Архітектор 2019» поїздкою до Італії

14 лютого стали відомі імена тридцяти переможців всеукраїнського конкурсу «Архітектор 2019». Проект тривав півроку, його ініціатором та організатором є Фонд Бориса Колеснікова.

Благодійна освітня ініціатива об'єднала 1 300 студентів архітектурно-будівельних спеціальностей з 25 провідних вузів України. Вони пройшли три етапи відбору, в тому числі, презентували архітектурні проекти експертам галузі. Кращі конкурсанти отримали можливість відвідати провідну європейську виставку в сфері архітектури та будівництва Made Expo 2019 в Мілані, вирушити у спеціалізований тур містом в супроводі місцевих фахівців, ознайомитися з унікальними зразками світової класичної архітектури.

Президент Фонду Борис Колесніков привітав переможців конкурсу «Архітектор 2019» з отриманням сертифікатів на поїздку в Італію. «Майбутнє наших міст в руках цих молодих фахівців. У новому навчальному році Фонд розширить лінійку спеціальностей для студентів, які зможуть взяти участь у проекті. Він називатиметься «Архітектура та будівництво», і до нього зможуть приєднатися учні технікумів, училищ, ліцеїв та коледжів будівельних спеціальностей, а не тільки архітектурних. Бажаю удачі фахівцям, які вже відбулися, так і тим, хто прийде їм на зміну», - зазначив Борис Колесніков.

До привітань на адресу кращих конкурсантів приєдналися й члени журі конкурсу: співзасновник студії YoDezeen Architects Артур Шарф та засновник і головний архітектор MONO Architects Вікторія Оскілко. За їхніми словами, всі фіналісти впоралися з поставленим організаторами завданням - розробити ідеї створення міських парків та скверів. Оригінальність, креатив, цілеспрямованість, нестандартні підходи до завдання юних архітекторів змусили членів журі довго обговорювати їх архітектурні рішення та визначатися з переможцями. Молоді фахівці зі знанням справи пропонували варіанти реновації парків в своїх рідних містах; відновлення втраченого історичного середовища; створення універсальних майданчиків, що відображають одночасно найсучасніші тренди в архітектурі та унікальність природи, культури та символіки населених пунктів; збереження історичної спадщини. Члени журі зазначають: студентські Eco-friendly park, Active Planets, «Синергія», «Парк майбутніх поколінь», «Дюковский сад», Soundgarden та багато інших проектів в майбутньому обов'язково будуть реалізовані талановитими переможцями проекту Фонду Бориса Колеснікова та поліпшать соціально-культурне обличчя міст і сіл України.

«Фінал конкурсу нагадував величезну ярмарок ідей та інновацій. Проекти оригінальні, продумані до дрібниць, вони виходять далеко за рамки студентських робіт. Щиро бажаю всім конкурсантам удачі та втілення їх архітектурних задумів. Це можливість сформувати дружній міський простір, зробити життя людей зручним та приємним. Я бачив в кожному дизайн-проекті прояв любові до рідного міста та турботи про жителів», - розповів Артур Шарф.

Поїздка українських студентів в Мілан відбудеться c 12 по 15 березня. Архітектори відвідають галузевий форум Made Expo 2019, ознайомляться з трендами у світовій архітектурно-будівельній сфері, новинками та інноваціями. Вони побувають біля стендів провідних гравців ринку, поспілкуються з професіоналами. Також Фонд організовує лекції та майстер-класи прямо на вулицях Мілана в рамках архітектурного туру від італійських майстрів.

Нагадаємо, конкурс «Архітектор» проходить утретє. У 2014 році 20 переможців проекту відвідали Тиждень архітектури та дизайну в Токіо, а в 2018-му 35 переможців побували в Дубаї з архітектурним туром.

14 лютого 2019 17:51
'site2018:subscribe.form' is not a component