Вся вертикаль влади на місцях повинна бути виборною, такий підхід забезпечить широку децентралізацію та буде найбільш демократичним. Про це в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі 1+1 заявив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв.
Він нагадав, що сьогодні на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей головними керівниками є мери.
«Ми проводили форум мерів міст Донбасу. Протягом останніх п'яти років ці люди, по-перше, є владою, обраною у демократичний спосіб. По-друге, Донецька і Луганська області - єдині, де немає обласних рад. Зараз забезпечення всієї життєдіяльності Донбасу здійснюють люди, яким довіряють прості громадяни. Я вважаю, що влада на місцях повинна бути виборною, і це буде максимально демократично», - сказав Євгеній Мураєв.
За його словами, центральній владі така ідея не подобається, тому що вертикаль губернатор-голова адміністрації району - це головні розпорядники бюджетних коштів.
«Ви обираєте депутатів, вони формують обласні ради. І ці депутати представляють ваші інтереси. Це представницький орган в області. А губернатора призначає президент, чиї інтереси він представляє. Виникає спочатку конфлікт. Тому що губернатор представляє інтереси президента, а обласні ради інтереси людей. Так ось цілком логічно, щоб обласні ради формували свої виконкоми», - вважає Мураєв.
Він також додав, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за широку фінансову децентралізацію та збільшення дохідної бази місцевих бюджетів.
«У нашу партію увійшли мери 70-ти міст. Ми проводили форум у Харкові. Всі до одного мера сказали, що децентралізація й ріст бюджетів відбувається не завдяки, а всупереч. Володимир Гройсман, ймовірно, не знає, що прибутковий податок, який зараз є основою формування місцевого бюджету, встановлений «завдяки» його децентралізації на рівні 60%. 15% йде в область, 25% йде в державу. Раніше в місцевий бюджет йшло 75%, в міській, і 25% в обласній. Вони навпаки це зменшили», - пояснив політик.
І підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зареєстрував у парламенті 1,5 тисячі законопроектів, які спрямовані на продовження і розширення реформи децентралізації, на розвиток української економіки та інвестицій.
«Ми потрапляємо в раду, це однозначно. І наше місце - це захист інтересів людей, які поділяють наші цінності, захист інтересів регіонів, повна децентралізація, з тим, щоб гроші, які заробляють регіони, залишалися на місцях. А також лобіювання інтересів промисловості, тому що це основні робочі місця та підвищення рівня життя людей», - заявив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.