Євгеній Мураєв: Посада голови ОДА та всієї вертикалі влади на місцях повинна бути виборною

Євгеній Мураєв: Посада голови ОДА та всієї вертикалі влади на місцях повинна бути виборною

Вся вертикаль влади на місцях повинна бути виборною, такий підхід забезпечить широку децентралізацію та буде найбільш демократичним. Про це в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі 1+1 заявив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв.

Він нагадав, що сьогодні на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей головними керівниками є мери.

«Ми проводили форум мерів міст Донбасу. Протягом останніх п'яти років ці люди, по-перше, є владою, обраною у демократичний спосіб. По-друге, Донецька і Луганська області - єдині, де немає обласних рад. Зараз забезпечення всієї життєдіяльності Донбасу здійснюють люди, яким довіряють прості громадяни. Я вважаю, що влада на місцях повинна бути виборною, і це буде максимально демократично», - сказав Євгеній Мураєв.

За його словами, центральній владі така ідея не подобається, тому що вертикаль губернатор-голова адміністрації району - це головні розпорядники бюджетних коштів.

«Ви обираєте депутатів, вони формують обласні ради. І ці депутати представляють ваші інтереси. Це представницький орган в області. А губернатора призначає президент, чиї інтереси він представляє. Виникає спочатку конфлікт. Тому що губернатор представляє інтереси президента, а обласні ради інтереси людей. Так ось цілком логічно, щоб обласні ради формували свої виконкоми», - вважає Мураєв.

Він також додав, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за широку фінансову децентралізацію та збільшення дохідної бази місцевих бюджетів.

«У нашу партію увійшли мери 70-ти міст. Ми проводили форум у Харкові. Всі до одного мера сказали, що децентралізація й ріст бюджетів відбувається не завдяки, а всупереч. Володимир Гройсман, ймовірно, не знає, що прибутковий податок, який зараз є основою формування місцевого бюджету, встановлений «завдяки» його децентралізації на рівні 60%. 15% йде в область, 25% йде в державу. Раніше в місцевий бюджет йшло 75%, в міській, і 25% в обласній. Вони навпаки це зменшили», - пояснив політик.

І підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зареєстрував у парламенті 1,5 тисячі законопроектів, які спрямовані на продовження і розширення реформи децентралізації, на розвиток української економіки та інвестицій.

«Ми потрапляємо в раду, це однозначно. І наше місце - це захист інтересів людей, які поділяють наші цінності, захист інтересів регіонів, повна децентралізація, з тим, щоб гроші, які заробляють регіони, залишалися на місцях. А також лобіювання інтересів промисловості, тому що це основні робочі місця та підвищення рівня життя людей», - заявив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

19 липня 2019 12:01
'site2018:subscribe.form' is not a component