Євгеній Мураєв: Реконструкцією греблі ДніпроГЕС зобов'язана займатися держава. У Запоріжжя для цього немає ані законних підстав, ані ресурсів

Євгеній Мураєв: Реконструкцією греблі ДніпроГЕС зобов'язана займатися держава. У Запоріжжя для цього немає ані законних підстав, ані ресурсів

У міської влади Запоріжжя немає ані правових підстав, ані фінансових можливостей провести реконструкцію аварійної греблі Дніпровської ГЕС. Про це завив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв під час робочої поїздки в Запоріжжя.

«Зараз у Запоріжжя дві проблеми. Перша – недобудований міст. Друга – це аварійна гребля, яку щодня перетинають близько 150 тисяч жителів міста. Її ремонт коштує близько 2-3 млрд грн, але проблема в тому, що вона знаходиться на балансі держави. Міська громада не може займатися реконструкцією ДніпроГЕС, інакше це буде вважатися нецільовим використанням бюджету. Це ще раз говорить про гостру необхідність децентралізації, яка має передбачає фінансову незалежність регіонів», - зазначив Євгеній Мураєв.

За його словами, багато років центральна влада відгороджується від вирішення проблеми Запоріжжя. «Тисячі людей рухаються аварійним об'єктом, часто бувають пробки, міст вібрує, порушується дорожнє покриття. Тут потрібно терміново втрутитися державі», - зазначив народний депутат.

На думку Євгенія Мураєва, вирішувати проблеми великих інфраструктурних об'єктів органи місцевого самоврядування могли б у разі проведення глибокої децентралізації.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за глибоку децентралізацію, щоб всі ресурси залишалися на місцях. Тоді бюджети будуть в змозі вирішувати подібні проблеми. У веденні центру повинна залишитися армія, фінансова система, Міністерство закордонних справ, управління держмонополіями, які повинні забезпечувати утримання армії та апарату чиновників. Плюс, при ефективному управлінні державними активами, повинні виділятися гроші й на будівництво інфраструктурних об'єктів. Все інше має залишатися на місцях. Тоді громадам можна буде не тільки передавати видатки, а й запитувати щодо утримання інфраструктурних об'єктів в належному стані», - заявив лідер партії.

При цьому, Євгеній Мураєв вважає, що Дніпровська ГЕС працює неефективно. «Зараз ДніпроГЕС практично вирівнює піки. При тому, що це – одна з найдешевших електроенергій. Задіюється вона буквально двічі на день. Це не дуже позитивно впливає на енергобаланс. Всі говорять про альтернативні джерела, але ніхто не займається реконструкцією та приведенням інфраструктури до сучасних технологій, які б давали більш високий ККД. Всім цим необхідно займатися. І, в першу чергу, це - завдання Кабінету Міністрів. А для цього необхідна програма. Причому програма не на один бюджетний рік, а на 10-20 років вперед. Цим ми й будемо займатися, коли забезпечимо представництво всіх регіонів в парламенті», - підкреслив Євгеній Мураєв.

 

25 червня 2019 14:12
'site2018:subscribe.form' is not a component